Výsledky hledání pro: loxone

pondělí, 14 září 2020 18:27

Miniserver Loxone a komunikace přes Modbus RTU

Modbus RTU protokol pro připojení zařízení přes linku RS485. Loxone má jako modul Modbus RTU master k Miniserveru a k němu velké množství hotových komunikací pro další zařízení, jako elektroměry, regulátory kotlů a další a další. Jak si ukážeme dále, ideální je připojit si vždy zařízení, které má Loxone předdefinováno, neboť si ušetříme čas a práci s vymýšlením vymyšleného. My si ale ukážeme i tu druhou možnost, jednoduše pro to že jsme nic jiného neměli, a připojíme senzor, který Loxone nemá v předdefinované nabídce.

Zveřejněno v PLC automaty

Loxone Tree je kabelové sběrnicové rozhraní Miniserveru vyvinuté speciálně pro integraci senzorů a aktorů, my si s tímto vyzkoušíme nový multisenzor přítomnosti.

Zveřejněno v PLC automaty

Zatím jsme si z hardware Loxone ukázali, vzhledem k velkému portfoliu výrobků, jen něco málo, a programování použili jen takové velmi jednoduché. Je mnohem zajímavější podívat se, jak vypadá program skutečného domu, který reálně funguje a lidé v něm bydlí. Jak se vlastně takový program dělá, existují nějaké zásady a pravidla? Samozřejmě že ano, a proto si to nyní ukážeme.

Zveřejněno v PLC automaty

Dnes se již posuneme v naší ukázce ovládání chytrého domu znatelně dále. Ukážeme si jednoduchý dálkový ovladač, inteligentní ovládanou zásuvku s měřením spotřebované energie a to vše se pokusíme zaznamenat softwarovými nástroji, které máme u Loxone k dispozici. Což bude pro některé čtenáře to nejzajímavější.

Zveřejněno v PLC automaty

Air Base Extension je bezdrátový modul 868 MHz pro připojení až 128 bezdrátových zařízení. Připojuje se na Loxone sběrnici Link +/- a my se podíváme, jak to prakticky funguje i s bezdrátovým teplotním snímačem.

Zveřejněno v PLC automaty

Jedná se o programovatelnou centrální řídicí jednotku k řízení všech prvků spojených s ovládání inteligentní elektroinstalace domů, kancelářských prostor, eventuálně výrobních hal. My si tuto jednotku ukážeme prakticky v několika článcích včetně dalšího příslušenství, neboť právě pro ně je dělaná. Miniserver je nyní ve druhé generaci, první generaci Miniserveru jsme se u nás věnovali několika články již před osmi roky tady.

Zveřejněno v PLC automaty

domauto.png Ucelený systém pro chytré domy vhodný pro rekonstrukce.

Společnost Loxone v oblastní inteligentního bydlení nastoluje díky novému produktu - Miniserveru Go, nový standard v oblasti rekonstrukcí a revitalizací domů.

Loxone Miniserver GO
Zveřejněno v Archiv

domauto.png Loxone Miniserver rozšíření o 1-Wire a EnOcean modul.

K řídicí jednotce domovní automatizace zkusíme připojit další moduly pro datové senzory a bezdrátové ovladače a aktory. 

Loxone Miniserver 2
Zveřejněno v Archiv

domauto.png Loxone Miniserver centrála domovní automatizace prakticky.

Tuto řídicí jednotku domovní automatizace si vyzkoušíme prakticky, včetně ovládání přes internetový prohlížeč. 

Loxone Miniserver 1
Zveřejněno v Archiv

domauto.png Miniserver, ovládání domovní automatizace od Loxone.

Společnost Loxone má pro vlastní řídicí systém domovní automatizace jednotku s patřičným názvem Miniserver, který celkem vtipně vystihuje celý systém. Uvidíme také, že umí spolupracovat i se Siemens LOGO! 

Miniserver Loxone
Zveřejněno v Archiv
Strana 1 z 2

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209