• Blaja
  • Archiv
  • Ucelený systém pro chytré domy vhodný pro rekonstrukce

Ucelený systém pro chytré domy vhodný pro rekonstrukce

  • pátek, 26 září 2014 04:00

domauto.png Ucelený systém pro chytré domy vhodný pro rekonstrukce.

Společnost Loxone v oblastní inteligentního bydlení nastoluje díky novému produktu - Miniserveru Go, nový standard v oblasti rekonstrukcí a revitalizací domů.

Loxone Miniserver GO

Rekonstrukce a chytré domy se do této doby převážně omezovaly na uzavřené ostrůvky jednotlivých oblastí v podobě inteligentních termostatů nebo dálkově ovládaného osvětlení. Zařízení, které však v pozadí tato zařízení synchronizuje, na trhu chybí. 


Přesně tuto úlohu přebírá Miniserver Go jako centrální prvek. Díky vestavěné bezdrátové technologii je Miniserver Go připraven ovládat celou domácnost bez rozsáhlých úprav kabeláže a bourání. Umožní tak zcela dodatečně inteligentní ovládání všech zařízení v domě a jejich automatizaci.

Loxone Miniserver GO


Nejedná se o produkt, který nahrazuje stávající Miniserver, ale je to nový produkt, který si jde vlastní cestou - bezdrátovou cestou. Neznamená to však, že na Miniserver Go nelze připojit nic drátového - ba naopak.

Loxone Miniserver GO


Miniserver Go disponuje vstupem Link, který slouží pro připojení drátových Extensionů. Elektroinstalace tak nemusí být pouze bezdrátová, ale může být různě kombinována s drátovou. Je to v současné době asi jediný systém, který se chová komplexně a není k němu potřeba žádná speciální další aplikace nebo software.

Loxone Miniserver GO


Práce a programování s Miniserverem GO probíhá úplně stejně jako s Miniserverem a uživatel se nemusí učit nic nového - ostatně tak, jak je zvyklý

Loxone Miniserver GO

Základní parametry Loxone Miniserveru GO:

- Napájení: 5V DC (přes Micro USB)

- Kompaktní design pro montáž na stěnu, rozměry: 90 x 90 x 20 mm

- Operační systém Loxone OS s vestavěným webovým serverem

- Integrovaný Loxone Air Base Extension s interní anténou

- Frekvence: 868MHz (SRD Band Europe) / 915MHz (ISM Band Region 2)

- Snadno použitelný konfigurační software Loxone Config zdarma

- Včetně software pro ovládání z PC, prohlížeče a mobilních zařízeních

- LAN připojení (LED bez funkce) a slot pro Micro-SD kartu

- Loxone sběrnice (Link) 


V praxi to vypadá tak, že Miniserver Go se může umístit kamkoliv je to potřebné a zařízení komunikují s bezdrátovými senzory a aktory. Například bezdrátová zásuvka, která dokáže spínat, měřit teplotu a spotřebu či výkon, nebo bezdrátový DMX Dimmer Air.

Loxone Miniserver GO


Bez problémů připojíte také Multi Extension Air, který má na sobě digitální vstupy a výstupy + 1-Wire rozhraní a další). Pokud má někdo možnost využít kabeláž, může napojit klasické drátové Extensiony a používat je - záleží na okolnostech a přání zákazníka.

Další produkty pro Multi Extension Air budou následovat. Na spadnutí je vydání současně několika zařízení jako například dálkového ovládání, nebo hlavic pro ovládání vytápění.

Loxone Miniserver GO


 

Závěr:

Miniserver Go poskytuje stejnou dávku inteligence jako Miniserver. Díky tomu umožňuje ovládání a integraci do chytrého domu i na první pohled "hloupých" zařízení, jako jsou obyčejné vypínače, osvětlení, stínící technika, topení a další až po komplexní systémy jako FVE. Dále velkou výhodou Miniserveru Go je navíc možnost kombinovat jak drátovou, tak bezdrátovou variantu připojení prvků a cenová politika všech komponent Loxone na technologii Air je velice příznivá, dokonce je příznivější než drátová.   

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Loxone Česká republika: http://www.loxone.com/cscz/start.html

Nový Miniserver GO: http://www.loxone.com/cscz/produkty/miniserver/miniserver.html  

Technická podpora Loxone: http://www.loxone.com/cscz/sluzby-podpora.html        

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209