• Blaja
  • HMI Scada
  • Siemens rozšiřuje řadu mobilních panelů druhé generace

Siemens rozšiřuje řadu mobilních panelů druhé generace

  • čtvrtek, 16 červen 2016 09:19

Společnost Siemens rozšířila svou produktovou řadu mobilních panelů s kabelovým připojením na přípojná místa o malé mobilní zařízení pro provoz a monitoring.


Nový mobilní panel Simatic HMI KTP400F má jasný 4palcový displej a nabízí stejně flexibilní výkon, komfort a kvalitu jako panely o šířce 7 a 9 palců. Na displeji formátu 16:9 se zřetelně a podrobně zobrazují komplexní procesy a systémy v 16 milionech barev. Vyznačuje se jedinečným, podsvíceným nouzovým tlačítkem, flexibilní možností integrace do bezpečnostních aplikací a připojovací skříňkou, kterou lze uchytit přímo na ovládací skříň.

ktp400f 01


Všechny mobilní panely jsou konfigurovány v inženýrském prostředí TIA Portal s nástrojem Simatic WinCC. Pomocí předpřipravených stylů lze změnit požadovaný vzhled obrazovek pouhým stisknutím tlačítka.

ktp400f 02


Obslužný panel Simatic HMI KTP400F Mobile Panel IP65 lze využít v širokém teplotním rozmezí od 0 do 45 °C. Zároveň je odolný proti prachu, chráněný před stříkající vodou a odolný vůči chemikáliím. Obsluhuje se dotykově i pomocí funkčních kláves a do automatizačního řešení je zapojen prostřednictvím sítě Profinet. Širokoúhlá obrazovka poskytuje ostré, jasné a podrobné zobrazení. Jasnost lze zcela ztlumit podle požadavků různých pracovních prostředí.

ktp400f 03


Mobilní panely druhé generace Simatic HMI mají stabilní průmyslovou konstrukci, která vydrží pád až ze 1,2 m, a mají stejné funkce a výkon jako panely Simatic HMI Comfort. Obslužnou obrazovku lze konfigurovat pro stacionární i přenosné aplikace a následně je např. doplnit o mobilní specifikace. Třípolohový spínač na rukojeti panelu má nyní například dva oddělené tlakové body.

ktp400f 04


Nouzové tlačítko se rozsvítí pouze v okamžiku zapojení panelu do bezpečnostního obvodu. Oproti předchozím verzím byla dále vylepšena ergonomika pro uživatele.

ktp400f 05


Kompaktní připojovací skříňka zabere oproti předchozímu modelu pouze třetinu prostoru a může být uchycena přímo na ovládací skříň. To je výhodné zejména u menších strojních zařízení v malých prostorech. Připojovací skříňka se jednoduše zašroubuje na vnější stranu dvířek ovládací skříně a následně se zapojuje z vnitřní strany. Odolné připojovací kabely jsou k dispozici v délce od dvou do 25 metrů a poskytují uživateli odpovídající svobodu pohybu. Skřínka je dodávána ve dvou velikostních provedení.

ktp400f 06


V tabulce můžete porovnat základní parametry celé této řady HMI panelů Siemens.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

ktp400f 07b


SIMATIC HMI mobilní panely 2. generace, videoukázka.

https://www.youtube.com/watch?v=5AMXfTdk1m4&feature=youtube  

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Mobilní panely Siemens 2. generace, manuál zde.

Mobilní panely 2. generace, technické info.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209