SCADA systém PROMOTIC – 25 let na trhu

  • úterý, 23 únor 2016 02:00

Není mnoho produktů, které se na otevřeném trhu udrží pod stejnou značkou po dobu pětadvaceti let. Ještě vzácnější je to pak v segmentu průmyslové automatizace. SCADA systém PROMOTIC však mezi tyto vzácné výjimky patří patří a hrdě dnes navazuje na svou historii z dob kdy ještě fungoval na platformě MS-DOS a kdy slovo „Windows“ v kontextu výpočetní techniky dávalo smysl pouze malé hrstce technologických zasvěcenců.

Již na počátku devadesátých let 20. století PROMOTIC úspěšně plnil funkce software pro sběr a vizualizaci technologických dat na mnoha místech v tehdejším Československu. Byl nasazován do všemožných segmentů průmyslu, jako nástroj pro monitoring výroby, energetiky, emisí, vodohospodářství, skladů a dalších. Avšak vždy s jediným cílem: nabídnout uživatelům požadovanou funkčnost a spolehlivost za velice výhodnou cenu.


Doba se za posledních 25 let velmi změnila. MS-DOS se pro mnohé stal již jen podivnou zkratkou, kterou je potřeba si „vygooglit“ pro odhalení jejího významu. Samotný software PROMOTIC se také proměnil k nepoznání, jeho základní filosofie však zůstává nezměněna a je stále postavena na rovnováze mezi špičkovou technologií a ekonomickou dostupností. PROMOTIC dnes disponuje mimo standardních funkcí, běžných pro software typu SCADA, také integrovaným WEB serverem, který umožňuje automaticky zpřístupnit obrazy všem zařízením s webovým prohlížečem (smartphone, tablet, atd.) a to nezávisle na platformě (Android, iOS, atd.). 

Monitorování a řízení silové trafostanice, Pylos, Řecko.

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Promotic Ampér 2016


PROMOTIC dále umožňuje napojení na databázové systémy – od jednoduchých souborových databází (např. Access), přes klient/server databáze (např. MS SQL, MySQL, Firebird), až po podnikové informační a datové systémy (např. SAP, PI). PROMOTIC zahrnuje kromě zabudovaných ovladačů pro komunikaci různými komunikačními protokoly: S7, MODBUS, M-bus, BACnet, SNMP, CIP, FINS, atd., také podporu standardních rozhraní typu OPC, DDE, ActiveX, XML, atd. 

Obrazovka emisního monitoringu PROMOTIC na platformě MS-DOS.

Promotic Ampér 2016


Další významnou vlastností systému PROMOTIC je také možnost provozování tohoto software v režimu FREEWARE, tedy zcela bezplatně při zachování vysoké míry funkčnosti a bez časového omezení. Systém v tomto režimu umožňuje použití všech komunikačních driverů a standardních rozhraní. Jediným omezením tedy zůstává velikost aplikace do 30 proměnných a maximálně 10 grafických obrazů. 

Oslavte 25. narozeniny SCADA systému PROMOTIC s námi. Všem zákazníkům nyní nabízíme možnost zakoupení vývojového prostředí PROMOTIC od 1.3.2016 se speciální výroční slevou 25%. Neváhejte a objednávejte e-mailem, nebo prostřednictvím e-shopu.

Promotic Ampér 2016


Videoukázka SCADA systém PROMOTIC snadno a rychle.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně


 

Závěr:

Všichni zájemci o předvedení SCADA systému PROMOTIC 8, včetně novinek a vylepšení, které byly do tohoto software integrovány v uplynulém roce, jsou srdečně zváni k návštěvě stánku společnosti MICROSYS. spol. s r. o. na nejvýznamnějším českém technologickém veletrhu AMPER, který se koná 15. – 18. 3. 2016 na výstavišti v Brně. Navštivte nás - Hala V, stánek č. 1.12.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Bezplatná verze PROMOTIC: http://www.promotic.eu/cz/pmdoc/PriceList/PmFree.htm    

SCADA/HMI systém PROMOTIC : http://www.promotic.eu/cz/index.htm

PROMOTIC a PLC Simatic S7: http://www.blaja.cz/hmi-scada/promotic-a-plc-simatic-s7-raz-dva.html  

Mgr. David Kubný, Microsys spol. s r.o 

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209