• Blaja
  • MaR
  • 3fázový spínaný zdroj nejnovější generace

3fázový spínaný zdroj nejnovější generace

  • pátek, 12 červen 2015 04:00

Tuto novu řadu zdrojů Emparro 3~ charakterizuje mimořádná spolehlivost a integrovaná výkonová rezerva, při zachování minimálních nároků na prostor v rozvaděči.

Skupina produktů Emparro® od společnosti Murrelektronik má další přírůstek, třífázově napájené spínané zdroje Emparro 3~ pro rozvody napětí 24 V DC, které jsou významnými prvky při budování napájecích soustav nejvyšší kvality.


 

Napájecí zdroje Emparro 3~ jsou velmi kompaktní, pouzdro 20A modelu je široké pouhých 65 mm. V porovnání s podobnými napájecími zdroji jejich použití zajistí značnou úsporu místa v rozvaděči. Vibracím odolávající pružinové svorky s technologií Push-In umožňují připojovat vodiče bez použití nářadí a nevyžadují žádnou údržbu. Vestavěné pojistky k tomu pomáhají zmenšit pracnost projektování a instalace kabeláže.

Murrelektronik Emparro


Při vývoji nových třífázových zdrojů Emparro 3~ byl na spolehlivost kladen nejvyšší důraz. Jednoznačným důkazem je jejich pozoruhodně vysoká hodnota MTBF (střední doba mezi poruchami) - 1 000 000 provozních hodin. Dosáhnout takto velké hodnoty MTBF lze díky použití velmi kvalitních komponent, moderního prostorově úsporného konstrukčního uspořádání a procesorem řízené elektroniky. Integrovaný svodič přepětí chrání zdroj před rušivými impulzy s napětím až 6kV. Přepětí původem z elektrorozvodné sítě, v důsledku elektromagnetického rušení (např. z frekvenčních měničů), nebo odskoku kontaktů tudíž nemůže způsobit žádnou škodu.

Na závěrečné videoukázce je hezky simulačně znázorněna hodnota MTFB, která činí 114 let.

Murrelektronik Emparro


Napájecí zdroje řady Emparro 3~ jsou zkonstruovány tak, že při teplotě okolního prostředí do 45 °C mohou dlouhodobě pracovat až s 20% přetížením. To znamená, že 5A modely mohou trvale dodávat proud 6 A, 10A modely 12 A a 20A jednotky 24 A. Dále zdroje nabízejí dva režimy krátkodobého zvýšení výkonu – PowerBoost a HyperBoost. V režimu PowerBoost zdroj dodává po dobu 5 s až 150 % jmenovitého výkonu, v režimu HyperBoost po dobu 20 ms až 400 % výkonu. 

Pro správný návrh velikosti zdroje má rezerva výkonu v Emparro 3~ dvojí významný přínos. Jednak je k dispozici pro případy, kdy vznikne potřeba dodatečně přidat na zařízení další elektrickou zátěž. Za druhé v situacích, kdy je požadovaný příkon blízký jmenovitému výkonu zdroje, není třeba automaticky použít následující výkonnější zdroj v řadě, jak je běžná praxe.

Murrelektronik Emparro


Napájecí zdroje řady Emparro 3~ poskytují řadu praktických výhod:

• trvalý dvoufázový provoz

• paralelní režim ke zvýšení výkonu (až pět spínaných zdrojů)

• signální kontakt hlásící přepětí, zkrat a dosažení mezní teploty

• optimální EMC vlastnosti

• LED indikace 

• snížení výkonu až při teplotě vyšší než 60 °C

• QR kód pro přímý přístup k technické dokumentaci

Murrelektronik Emparro


Dalším důvodem dlouhé doby provozního života zdrojů Emparro 3~ je jejich vysoká účinnost až 95 %. Výsledkem je velmi malý ztrátový výkon, a tím i malé tepelné namáhání komponent. Účinnost zdroje Emparro 3~ je velmi efektivní bez ohledu na to, zda je zdroj zatížen na plný výkon nebo jen částečně, což je v porovnání s jinými napájecími zdroji významná přednost.

Na tepelném snímku je přesně vidět oteplení Emparro 3~ vlevo a běžného standardního zdroje vpravo.

Murrelektronik Emparro


V současné době jsou k dispozici spínané zdroje Emparro 3~ v provedeních se jmenovitým výstupním proudem 5 A, 10 A a 20 A. Do konce roku řadu uzavře 40A model. To už je malá svářečka 

Murrelektronik Emparro


Zajímavé videopředstavení zdrojů řady Emparro 3~.

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně


Závěr:

Nákladný prostoj v důsledku poruchy napájecího zdroje je něčím, čemu je třeba se vyhnout. Projektanti vždy dbají na to, aby byly použity odolné komponenty s dlouhou dobou provozního života. Nově vyvinuté zdroje řady Emparro 3~ od společnosti Murrelektronik spolehlivě splňují jejich požadavky ve všech ohledech.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Murrelektronik Česká republika: www.murrelektronik.cz    

Emparro 3~ - další ifo, manuály, eshophttp://www.murrelektronik.cz/cz/novinky/produktove-novinky/detail-page/date/2015/05/18/article/emparroR-3-premiove-napajeni.html        

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209