• Blaja
  • MaR
  • Nový popisovací laser s velmi krátkým pulzem na MSV Brno

Nový popisovací laser s velmi krátkým pulzem na MSV Brno

  • pátek, 15 září 2023 14:15

Společnost Panasonic Industry přináší pro letošní průmyslový podzim unikátní novinku, 3D vláknový laserový popisovací systém s velmi krátkým pulzem a vestavěnou kamerou. LP-ZV přináší několik benefitů pro kontrastní popis komplexních tvarů kovových i plastových výrobků.


Nový popisovací laserový vláknový systém LP-ZV si ponechává dobré, praxí odzkoušené funkce předchozích modelů a přináší několik nových funkcí a vlastností. Jedna z nich je možnost využít velmi krátkého pulsu až 1 ns. Takto krátký puls eliminuje nepříznivé vedlejší tepelné účinky laserového paprsku na povrchu výrobku a umožňuje dosáhnout velmi kontrastního popisu při zachování vysoké rychlosti. Díky tomu je strojová čitelnost výrazně lepší.

laserLP 01


Nedílnou součástí je software Laser Marker NAVI Smart pro tvorbu popisovacích programů. Mimochodem laserový systém má paměť na 10000 programů. NAVI Smart umožňuje na počítači nebo tabletu snadno na výrobek umístit např. logo, 2D kód nebo alfanumerické znaky. A to jak na rovné povrchy, tak s pomocí 3D rozšíření i na komplexní tvary výrobků.

laserLP 02


Možnost uplatnění nového laseru Panasonic LP-ZV je široká a největší oblibu získá v náročných provozech 24/7.

laserLP 03


Kromě důrazu na spolehlivost, excelentní rozlišení popisu a snížení spotřeby, byl tento systém vyvíjen již v souladu s environmentální výzvou „Panasonic GREEN IMPACT“. Ta obnáší veřejný závazek snižování vlivu na životní prostředí s hlavním cílem modifikovat veškerou výrobu tak, aby všechny továrny Panasonic byly od roku 2030 CO₂ neutrální.

laserLP 04

Nezapomeňte navštívit stánek Panasonic (G1-45) na MSV Brno 10. – 13. 10. 2023. Panasonic LP-ZV zde bude mít svou evropskou premiéru.

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Panasonic Industry Europe GmbH, odštěpný závod
Veveří 3163/111, 616 00 Brno, Czech Republic
Tel:. +420 541 217 001 

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
https://industry.panasonic.eu/cs

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209