• Blaja
  • MaR
  • Radarové vysílače Siemens pro měření hladiny se snadnou konfigurací

Radarové vysílače Siemens pro měření hladiny se snadnou konfigurací

  • pátek, 20 listopad 2020 16:20

Nové vysokofrekvenční radary zajišťují spolehlivé údaje i v náročných podmínkách, s volitelným displejem umožňují snadné uvádění do provozu a podporu diagnostiky.


Společnost Siemens rozšiřuje řadu Sitrans LR100 a představuje dva nové radarové vysílače s frekvencí 80 GHz. Tyto vysokofrekvenční kompaktní vysílače poskytují rozsáhlé a spolehlivé měření i v nejnáročnějších podmínkách. Navíc jsou rychle a snadno nastavitelné.

lr100 01


Sitrans LR140 se vyznačuje jednoduchostí komunikace přes proudovou smyčku 4-20 mA a je možné jej nakonfigurovat pomocí bezdrátové technologie Bluetooth a mobilní aplikace Sitrans mobile IQ.
Sitrans LR150 nabízí displej se čtyřmi tlačítky jako volitelné rozhraní pro konfiguraci nebo monitorování. Radar lze také konfigurovat prostřednictvím Bluetooth a mobilní aplikace Sitrans mobile IQ nebo vzdáleně pomocí Simatic PDM přes 4-20 mA/HART.

lr100 02


Snadno použitelný průvodce rychlým nastavením zprovozní vysílač během několika minut. Na míru upravená technologie mikročipů má navíc rychlou odezvu a extrémně vysokou citlivost k detekci i těch nejslabších signálů.

lr100 03


Spolehlivé údaje znamenají pro operátora minimální výskyt nebezpečných situací, jako jsou například šplhání po nádržích, vyklánění se přes jímky nebo plazení se do stísněných prostor kvůli údržbě přístrojů. Navíc nulová blokovací vzdálenost umožňuje měření až k senzoru, a tím i úsporu nákladů využitím maximálního rozsahu měření. Dvoumilimetrová přesnost zvyšuje provozní bezpečnost díky přesnému měření v celém rozsahu aplikace. Celé toto rozsáhlé řešení je zabaleno v ponořitelném pouzdře vyrobeném z odolných materiálů proti korozi.

lr100 04


Integrace analytických dat či dat z oblasti řízení procesů do provozu přináší nové příležitosti, jak řešit otázky bezpečnosti, jak analyzovat procesy či identifikovat oblasti pro zlepšení. Uživatelé mohou pohodlně sledovat měření hladiny nebo diagnostické a údržbové informace z velínu nebo se připojit do cloudového operačního IoT systému Siemens MindSphere nebo k jakémukoli jinému IoT řešení dle svého výběru.

lr100 05

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209