Nová kompaktní řada AS-i modulů SlimLine

  • čtvrtek, 04 únor 2016 02:00

Nové kompaktní moduly Siemens s krytím IP20 jsou určeny pro průmyslové rozvaděče a distribuované řídicí rozvaděče, kde šetří prostor v rozvaděči a podporují koncepci vzdálených vstupů a výstupů.

 


Společnost Siemens vyvinula mimořádně kompaktní I/O moduly pro sběrnici AS-Interface, které jsou široké pouhých 17,5 a 22,5 mm. Tyto nové kompaktní AS-i moduly SlimLine jsou až o polovinu užší než předchozí řada a provedení 17,5 mm je nejužší AS-i modul na trhu. Nabízejí nové praktické funkce, například napájecí propojovací patice a přepínatelné napájení snímačů.

Siemens AS-i moduly SlimLine


Nová rodina kompaktních modulů AS-i SlimLine s zahrnuje digitální I/O moduly a moduly ASIsafe s bezpečnostními vstupy. Nahrazuje moduly předchozí řady S22.5 a S45 SlimLine a doplňuje produktovou řadu AS-i modulů k montáži na stroj nebo do technologie. Tyto moduly jsou vhodné pro počáteční instalaci, servis nebo pro jakoukoli změnu či rozšíření zařízení.

Siemens AS-i moduly SlimLine


kompaktní moduly Siemens AS-i SlimLine jsou k dispozici se čtyřmi digitálními vstupy a čtyřmi digitálními výstupy v provedení 22,5 mm a se čtyřmi digitálními vstupy nebo dvěma bezpečnostními digitálními vstupy v mimořádně úzkém krytu 17,5 mm. Digitální výstupy mohou být polovodičové nebo reléové. Snímače, akční členy i vedení sběrnice AS-Interface jsou připojeny pomocí odnímatelných šroubových nebo pružinových svorek. Volitelná napájecí propojovací patice umožňuje snazší propojení několika modulů s kabelem sběrnice AS-i a s napájením 24 V. Tím se zkrátí doba montáže a zajistí se bezchybná montáž. Rychlá diagnostika přímo v provozu je možná díky LED na čelní straně nových kompaktních modulů.

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Siemens AS-i moduly SlimLine


Všechny přístroje nové kompaktní řady AS-i SlimLine mají přepínatelné napájení snímačů. V závislosti na konkrétních požadavcích mohou být snímače napájeny buď z vedení sběrnice AS-i nebo ze zdroje pomocného napětí 24 V. Vzhledem ke skutečnosti, že elektroinstalace snímačů je nezávislá na volbě zdroje napájení, mohou se uživatelé rozhodnout podle daného použití.

Siemens AS-i moduly SlimLine

 

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Online katalog: https://mall.industry.siemens.com/mall/en/tr/Catalog/Products/10256493  

AS-interface: http://w3.siemens.com/mcms/industrial-controls/en/industrial-communication/as-interface/Pages/default.aspx

 

Siemens, s.r.o., Communications

Kateřina Pištorová, telefon: +420 +420 603 196 685

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209