PLC automaty VIPA v automobilce BMW

  • neděle, 12 červen 2016 18:20

Společnost VIPA, specialista na PLC řízení z Herzogenaurachu, je nejen zárukou bezproblémových technologických procesů, ale vytvořila si také dobré jméno jakožto spolehlivý dodavatel kvalitních produktů pro automobilový průmysl.


Automobilový průmysl je dobře znám pro své sofistikované techniky zpracování, uvědomění si nákladů a vysoké požadavky na dodavatele. Společnost VIPA má mnoho zákazníků v tomto odvětví průmyslu včetně prvotřídní automobilky BMW. Jeden z hlavních závodů je v Regensburgu, kde cca 9000 zaměstnanců vyrábí okolo 300 tisíc automobilů ročně. Vedle výrobních hal zde naleznete mnoho administrativních budov a dokonce vlastní požární službu. Celý závod tak může rozlohou konkurovat malému městu.
Aby byl zajištěn hladký průběh výroby a zaměstnanci mohli vykonávat svou práci v příjemném prostředí, neponechali pracovníci facility managementu nic náhodě. „Naše budovy jsou, co se týče domovní automatizace, na vysokém technologickém stupni, takže jakékoliv vzniklé závady jsou okamžitě zaznamenány a opraveny“, říká Jörg Tratzl, který zodpovídá za plánování stavebních projektů v několika závodech BMW. Kromě monitorování vytápění nebo osvětlení jsou dostupná také média pro kontrolu výroby energie, chlazené vody, či stlačeného vzduchu.

vipabmw 01


BMW používá několik generací PLC: „Některé z prvních výrobků jsou stále v provozu a slouží bezchybně“, říká Robert Eisenhut, zodpovědný za údržbu technického zařízení budovy v Regensburgu. Po modulech série 300, vyrobených speciálně pro BMW, byly CPU SPEED7 série 300S a odpovídající moduly IO zaměřeny především na regulaci vytápění, chlazení a ventilační technologii. Také přívod chlazení vody je kontrolován VIPA regulátory.

vipabmw 02


Kdekoli je to možné, používá se jako doplněk modulární a extrémně kompaktní SLIO systém. Tento systém může být přesně přizpůsoben aplikacím. Přibližně 500 řídících jednotek je v současné době využito v oblasti stavebních technologií -  většina z nich je od společnosti VIPA. Nachází se zde 146 tisíc fyzických data pointů, jejichž informace se spojují v centrální řídící místnosti. Velmi důležité je reagovat na chyby tak rychle, jak jen to je možné.

vipabmw 03


BMW se nezaměřuje pouze na inovativní řešení v oblasti techniky řízení, ale výrobky VIPA a YASKAWA jsou součástí plánu energetické úspory a kontroly rychlosti. Čerpadla a ventilátory na chlazení vody byly například vybaveny frekvenčními měniči od YASKAWY pro větší energetickou účinnost a kontrolu rychlosti. Starší ventilační/klimatizační zařízení byla modernizována energeticky úspornými pohony. V této kombinaci regulátory od VIPY perfektně spolupracují s frekvenčními měniči od YASKAWY.

vipabmw 04

BMW velmi pozorně sledovalo sloučení společností VIPA a YASKAWA. „I když se sloučily dvě společnosti, byli jsme schopni udržet stávající kontakty. A jednoznačně se jedná o spolupráci, ze které těžíme“, říkají oba spolupracující partneři.

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Více informací o produktech VIPA na webu výhradního distributora REM-Technik s.r.o.

REM-Technik s.r.o.
Klíny 35, 615 00 Brno
tel.: 548 140 000
www.rem-technik.cz

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209