• Blaja
  • Různé
  • Chytré sítě a chytrá domácnost se společností Panasonic

Chytré sítě a chytrá domácnost se společností Panasonic

  • čtvrtek, 24 březen 2016 02:00

Používání energií chytrým způsobem je stále více a více zajímavé. To je i důvodem, proč společnost Panasonic stále rozšiřuje své produktové portfolio o komponenty pro chytré sítě (smart grid) a chytré domácí aplikace (smart home applications).

Na 195 zemí přijalo napoprvé závaznou klimatickou dohodu v Paříži. Vlády budou vyžadovat přísnější předpisy a normy s cílem omezit globální oteplování vedoucí ke snížení emisí CO2, a pro optimalizaci spotřeby energie. To má vliv na trh automatizace budov a související technologie. Inteligentní energeticky úsporné systémy jsou stále více populární. Protože mohou být vyráběny efektivněji a levněji, vzbuzují stále větší zájem spotřebitelů. Používané kabelové systémy i bezdrátové systémy se spolu slučují s cílem dosažení 100% propojitelnosti.


Celková velikost trhu automatizace budov by měla v roce 2020 dosáhnout objemu 55 miliard dolarů, když v roce 2013 jeho hodnota činila přibližně 30 miliard dolarů. Nové městské koncepty jako je udržitelné chytré město Fujisawa (Fujisawa SST – Sustainable Smart Town) mohou v budoucnu změnit naše životy a prostředí, ve kterém žijeme. Zde se používá celá škála řešení společnosti Panasonic od energetických komponent až po pokročilé automatizační systémy.

smarttown 01


Panasonic Electric Works nabízí široké a neustále se rozšiřující portfolio prvků pro chytrou domácnost a aplikací pro chytré sítě. Všechny komponenty se vyznačují ideální kompatibilitou a šíře nabídky konektorů, PIR senzorů, přepínačů, PhotoMos a elektromechanických relé vyhovuje téměř každé aplikaci.
Panasonic Smart.

smarttown 02

 


Panasonic Electric Works je odborníkem ve vývoji součástek příští generace, jako je relé EP pro spínání stejnosměrných zátěží až do proudů 300A=. Dalším příkladem budiž polovodičové relé AQV258HA pro aplikace do 1500V=, které může být použito v systémech bateriového řízení (Battery Management Systems, BMS) pro hlídání oddělení mezi vysokým a nízkým napětím a zemí. Tyto produkty umožňují našim zákazníkům vytvářet chytrá řešení pro chytré sítě (smart grid) na té nejvyšší úrovni.

smarttown 03


Na druhou stranu trh automatizace budov neustále roste. Chytré domy jsou stále více a více populární, především díky trendu internetu věcí (IoT, Internet of Thinks). Chytré věci jsou navrhovány za účelem neustálého zvyšování uživatelského komfortu. I proto shromažďují údaje, vytvářejí inteligentní analýzy, ovládají pohonná či jiná zařízení a musejí hlásit informace o svém stavu zpět k uživateli. Panasonic Electric Works nabízí velké množství komponent, např. konektory pro flexibilní propojování desek plošných spojů (FPC).

smarttown 04

 

Jedná se především o zařízení s integrovaným displejem, jako jsou třeba chytré termostaty. Relé řady DW/DE se používají jako blokovací výkonová relé v systémech KNX pro řízení pohonů, ovládání žaluzií, k elektronickým předřadníkům nebo pro spínání LED. Elektronické předřadníky nebo ovladače LED jsou ovládány pomocí malých a nenápadných senzorů PaPIR (Passive Infrared Sensors, pasivních infračervených čidel) s tenkou čočkou a vestavěným zesilovačem, tedy technologií, optimalizovanou pro snímání sebemenších pohybů. Rodina EKMB PIR – s ve světě nejnižším odběrem proudu 1μA – může být dokonale integrována do výrobků poháněných bateriemi. Solární články Amorton, například model AM-30, se zase perfektně hodí do bezbateriových produktů, jako jsou třeba detektory pohybu. Kromě toho Panasonic Electric Works nabízí největší škálu signálních a PhotoMOS relé, která se používají především pro spínání alarmů a zvukových signálů v bezpečnostních aplikacích


Kontakt pro získání dalších informací:

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka

Kancelář podpory prodeje pro ČR a SR

Administrative centre PLATINIUM,

Veveří 111, 616 00 Brno

Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101

http://www.panasonic-electric-works.cz

Luděk Barták

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

mobil: +420 733 66 27 66

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209