• Blaja
  • Různé
  • Jednotka Scalance LPE9000 zajišťuje optimalizaci průmyslové komunikace

Jednotka Scalance LPE9000 zajišťuje optimalizaci průmyslové komunikace

  • pondělí, 28 červen 2021 07:39

Siemens rozšiřuje své portfolio průmyslové komunikace a řešení pro digitalizaci v cloudových a edge aplikacích. Na trh představuje novou lokální procesorovou jednotku Scalance LPE9403, která se vyznačuje zejména svou implementací v blízkosti vlastního procesu.


Díky otevřenému operačnímu systému Linux, který je nainstalován přímo na LPE, nový Scalance dokáže současně zpracovat širokou škálu uživatelských aplikací. Je navržen tak, aby byl schopen snadno vyřešit specifické průmyslové požadavky, jako například dlouhodobě udržitelnou optimalizaci průmyslové sítě.

lpe9403 01


Nový Scalance LPE9403 lze použít k přenosu a zobrazení dat přímo z výrobního stroje nebo z výrobního zařízení. LPE umožňuje prediktivní údržbu prostřednictvím dodatečně nainstalovaných aplikací a detekuje anomálie, například pomocí softwaru „Claroty“. V oblasti edge computingu neboli v oblasti lokálního zpracování dat na straně stroje pomocí takzvaných „edge“ a cloudových aplikací, funguje jako edge zařízení v ekosystému, do kterého lze přidávat aplikace prostřednictvím app storu nebo centrální správy. Pokud jsou tyto aplikace specifikovány pro LPE centrálně, lze je distribuovat, instalovat a udržovat vždy v aktuální verzi.

lpe9403 02


Díky široké škále možných instalací lze na Scalance LPE9403 provozovat několik programů současně. To znamená, že lokální procesorová jednotka je srovnatelná se standardními průmyslovými osobními počítači (PC). LPE je ve stejném designovém provedení jako řídicí systém Simatic S7-1500 a disponuje tak ideálními rozměry pro umístění do rozvaděče nebo může být umístěn na DIN lištu. Oproti běžným PC nabízí široký rozsah pracovních teplot od -40 do +60 °C, redundantní napájení a možnost připojení pomocí optického kabelu na vzdálenost až 200 km.
Scalance LPE9403 je v provedení bez ventilátoru, nemá interní baterii a nabízí dvě možnosti pro instalaci softwarových balíčků - „nativní“ a „kontejnerový“. Díky podpoře rozhraní Docker lze do zařízení Scalance LPE snadno nainstalovat libovolnou aplikaci kompatibilní s touto technologií. Docker technologie je bezplatný softwarový balíček, který umožní vytvoření oddělených aplikací pomocí kontejnerové virtualizace.

lpe9403 03

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209