• Blaja
  • Různé
  • Nejlepší kontrast pro popis plastů laserem - LP-RV200P

Nejlepší kontrast pro popis plastů laserem - LP-RV200P

  • pátek, 08 říjen 2021 11:10

Panasonic má na poli laserových popisovacích systémů více jak 25 let zkušeností podložených vlastním vývojem i výrobou a na MSV bude nejnovější vláknový systém k reálnému vyzkoušení.


Panasonic implementoval nejnovější laserové technologie a znalosti do nového systému laserového popisování s velmi krátkým pulsem. LP-RV200 tak přináší možnost precizního popisu plastů stejně jako kovových výrobků.
Laserový systém LP-RV200 umožňuje pracovat s délkou pulsu 1 ns, což je 40x kratší oproti předešlému modelu LP-V10, který po mnoho let nastavoval laťku pro kvalitní průmyslové popisování zejména plastových výrobků. Navíc nový model nyní přináší možnost volit šířku pulsu od 1 ns až po 200 ns. Delší puls je vhodný pro popis kovových materiálů.
Co to vlastně znamená pro samotné aplikace? Největší výhodou velmi krátkého pulsu je možnost optimalizovat teplotní dopad na použitý materiál. Zejména při popisu plastů je požadována nižší teplota. V opačném případě hrozí tavení plastu byť třeba jen na okrajích nebo jeho přepalování. Naopak s velmi krátkým pulsem a správnou intenzitou můžeme popisovat i s vysokým kontrastem bez tzv. přepalů nebo otřepů. Eliminací těchto negativních jevů dosahuje laserový popisovací LP-RV200 vysoce kvalitního popisu s nejlepším možným kontrastem, což je např. pro strojově čitelné 2D kódy naprostou nutností.

pew msv2 01


Laserový systém LP-RV200 je díky nové vláknové technologii vhodný i pro aplikace, kde je třeba popisovat velmi vysokou rychlostí. Nejnovější laserová technologie pracuje s frekvencí až 2 MHz, což i při vysokorychlostních aplikacích zajistí opticky výborný popis. V kombinaci s novým galvano-skenerem umožňuje popis výrobků kontrastními znaky o výšce jen 0,15 mm..
Koukněte na YouTube kanál Panasonic v češtině tady

pew msv2 02


Samotnou obsluhu a nastavení laserového systému LP-RV200V usnadňuje nový, uživatelský přívětivý software Navi Smart. Kromě definování obsahu popisu lze pomocí tohoto nástroje snadno provést kompletní zálohu nebo monitorovat všechny důležité parametry systému. Plnohodnotný software je vždy součástí dodávaného laserového systému a to dokonce v uživatelské multilicenci.

pew msv2 04


Pokud potřebujete popisovat plastové nebo kovové díly s vysokou spolehlivostí navštivte nás na MSV 2021 v hale G1 na stánku 41.
Luděk Barták, Panasonic Electric Works

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
http://www.panasonic-electric-works.cz

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209