• Blaja
  • Různé
  • Nový lokalizační software Siemens pro optimalizace a rychlá rozhodování

Nový lokalizační software Siemens pro optimalizace a rychlá rozhodování

  • čtvrtek, 21 květen 2020 09:34

Společnost Siemens představuje nový software „LocationIntelligence“, který rozšiřuje lokalizační platformu SimaticRTLS (Real-Time LocatingSystem) o digitální dvojče výkonu.


Webový software nově analyzuje a vizualizuje data, zpracovává události, a navíc je lze řešit přímo z lokálních systémů ERP (EnterpriseResourcePlanning) nebo MES (ManufacturingExecutionSystem). Data získaná na základě údajů o poloze poskytuje uživateli ucelený přehled o toku materiálu, informací o objednávce nebo možných problémových oblastech.

locationsw 01


ID transpondéru je spojeno s existujícími daty objednávek. V závislosti na kroku procesu a stavu objednávky mohou být pak informace o objednávce zobrazeny na ePaper transpondérech SimaticRTLS, které tak poskytují řešení v bezpapírové podobě. Software LocationIntelligence mimo jiné nabízí uživatelům možnost sledovat jednotlivé obrobky nebo celou objednávku v reálném čase. Po zadání ID objednávky se na digitální kartě zákazníka zobrazí pozice propojených transpondérů v reálném čase.

locationsw 02


Nový software zajišťuje zákazníkům maximální transparentnost, a tak dosáhnout individuální optimalizace výrobních a logistických procesů. Klíčem k tomu jsou virtuálně definované oblasti známé jako geofences. Ty mohou být vytvořeny v softwaru pomocí drag& drop a slouží k detekci vstupu a výstupu z definovaných oblastí. Související vstupní a výstupní události mohou být statisticky vyhodnoceny, vizualizovány nebo propojeny s dalšími kroky.

locationsw 03


Kombinace obchodních a polohových informací vede k transparentním procesům – vyhledávání je omezeno na minimum, protože pozice všech příslušných objektů na různých terminálech jsou vizualizovány v reálném čase. Různým překážkám nebo odchylkám od výrobního plánu se lze snadno vyhnout pomocí geofences. Současně lze pomocí těchto analýz v reálném čase identifikovat možný potenciál pro optimalizaci procesů, a navíc zákazník získává data pro rychlá rozhodování.

locationsw 04


Videoukázka z praktického provozu

https://www.youtube.com/watch?v=NQyEn2eUTv0&feature=youtube


 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209