Panasonic bezpečnost především

  • neděle, 24 září 2017 16:48

Od bezpečnostních snímačů pro strojírenství až po bezpečnostní vesty pro děti. Panasonic, jeden z předních výrobců technologií pro bezpečnostní inženýrství, zaujímá pro aktivní přístup k bezpečnosti dětí na silnici.


Panasonic nabízí inovativní produkty, které zajišťují bezpečnost osob a strojů. V budoucnu budou člověk a stroj čím dál víc propojeni. Vzhledem k tomu, že stroje jsou stále komplikovanější, tak je potřeba modernějších bezpečnostních opatření. S novými bezpečnostními světelnými závorami řady SF4D naplňuje společnost Panasonic tuto potřebu ve všech fázích: od plánování až po uvedení do provozu, samotný provoz a také následnou údržbu. Cílem bezpečnostních řešení společnosti Panasonic (bezpečnostní světelné závory, bezpečnostní jednotky, bezpečnostní senzory, bezpečnostní spínače, bezpečnostní relé a bezpečnostní laserové snímače) je snížit riziko nehod v průmyslové výrobě a v blízkosti strojů na minimum. Naše bezpečnostní systémy jsou navrženy tak, aby se neustále samy kontrolovaly a minimalizovaly tak výskyt jakékoliv poruchy.

sf4dkampan 01


Děti jsou bohužel zapojeny do mnoha dopravních nehod - v rušné silniční dopravě je snadné je přehlédnout. To je důvod, proč bychom rádi dali vašemu dítěti bezpečnostní vestu, aby mohlo bezpečněji chodit do své mateřské školy nebo do školy. Ale to není všechno: Zařídíme dalších 20 bezpečnostních vest také pro ostatní děti ve třídě. Stačí vyplnit objednávkový formulář zde, a po skončení kampaně vám zašleme bezpečnostní vesty. Celá kampaň končí koncem listopadu a pravděpodobně bude i prodloužena.

sf4dkampan 02


Mnoho zákazníků uvedlo, že instalace, umístění a nastavení světelných závor trvá příliš dlouho a že to považují za jednu z nejkomplikovanějších věcí v průmyslu. Proto se Panasonic zaměřil na zlepšení tohoto aspektu už při vývoji řady SF4D. K úspoře času napomáhají LED indikátory na světelné závoře a software zobrazující intenzitu osvětlení v každé ose. Instalace vysílače a přijímače je jednoduší díky snadno nastavitelné montážní konzole.
Oproti předchozím modelům došlo k navýšení odolnosti a to díky hliníkovému provedení. Optimalizace elektroniky dále umožnila miniaturizaci a vzhledem k menším rozměrům bylo možné zpevnit hliníkové pouzdro bez nutnosti měnit vnější rozměry. Nový návrh vnitřního uspořádání zabraňuje zkroucení a ohýbání (které se mohou při montáži dlouhých světelných závor vyskytnout) a činí tak pouzdro odolným proti mechanickému namáhání způsobenému např. při kontaktu se stroji. Zabraňuje se tak odstávkám strojů, které jsou způsobeny mechanickým poškozením světelné závory.
Vylepšené optické funkce, jako jsou např. silnější LED diody, lepší funkce pro zarovnání a lepší způsob zaostřování, zvýšily dosah snímání až na 15 metrů a zaručují bezporuchový provoz i v náročných průmyslových prostředích. Takzvaná funkce ELCA zabraňuje nežádoucím odstávkám stroje, které mohou být způsobené vnějším světlem nebo interferencí z jiných bezpečnostních světelných závor v okolí. Díky této funkci je řada SF4D ideální pro použití například v kombinaci se svařovacími roboty Panasonic.

sf4dkampan 03


Pro konfiguraci a údržbu je k dispozici software zdarma. Tento software používá např. hodnotu intenzity světla pro odhadnutí a následné naplánování budoucí údržby. Vzhledem k tomu, že bezpečnostní světelné závory lze použít se standardními konektory M12, mohou být v případě poruchy snadno vyměněny. Závora přímo zobrazuje informace o aktuálním stavu a možných potížích, software potom pomáhá při řešení problémů.

sf4dkampan 04

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Další informace o bezpečnostních čidlech a světelných závorách Panasonic naleznete zde.
Objednávka bezpečnostních vesty pro děti - jednoduše vyplňte objednávkový formulář tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209