• Blaja
  • Různé
  • Panasonic poskytuje dlouhodobě spolehlivé laserové značení

Panasonic poskytuje dlouhodobě spolehlivé laserové značení

  • neděle, 15 září 2019 16:26

Požadavky moderní výroby se mění velmi rychle, složitost výroby neustále roste a je třeba tak neustále a pečlivě dokumentovat celý výrobní proces. Pracovní stanice LC 1000 je vysoce efektivní, bezpečné a kompaktní výrobní pracoviště pro kvalitní laserové popisování obrobků malých až středně velkých rozměrů.


Sledovatelnost, monitorování produktu například pomocí strojově čitelných kódů, jako jsou QR nebo DMC kódy, se již mezitím stala standardem prakticky všude. Opticky strojově čitelné kódy nejsou vynálezem 21. století. Čárové kódy byly poprvé použity v komerčních aplikacích již v roce 1974 v potravinářském průmyslu.

lc1000 01


Až donedávna však jejich použití při výrobě různých produktů požadovaly pouze výrobci, kteří jsou citliví na kvalitu - aby zlepšili dohledatelnost svých výrobků a zjišťování odpovědnosti za případné problémy. Výrobci a dodavatelé zejména v automobilovém, zdravotnickém a leteckém odvětví čelí mnoha povinnostem (RoHS, WEEE, CE atd.). Musí tak zavádět přísná opatření a procesy, které identifikují, sledují a zaznamenávají každý krok výroby. Přizpůsobitelné kódy tomuto ve velké míře pomáhají.

lc1000 02


Téměř všechny kovové nebo plastové materiály mohou být bez problémů popsány laserovým systémem Panasonic. Pracovní stanici lze použít v mnoha různých průmyslových odvětvích: automobilový dodavatelský průmysl, výrobci nástrojů a forem, zdravotnických technologií, průmyslu zpracování plastů nebo laserové popisování na zakázku.

lc1000 03


V závislosti na aktuálně zpracovávaném kroku vyžadují značkovací laserové systémy extrakční jednotku pro čištění okolního vzduchu. Silně znečištěné filtry mohou výrazně snížit kvalitu čistícího procesu. Pokud pravidelně vyměňujete filtry, malé a hrubé částice budou odsávány nepřetržitě a spolehlivě. Pak je zaručen stabilní výkon odsávací jednotky. Pouze tímto způsobem je možné zaručit vysokou kvalitu produktů a procesů vašich značkovacích laserových systémů.

lc1000 04


Nyní skončil nejdůležitější veletrh mezinárodního fotonického průmyslu - LASER World of PHOTONICS 2019, see video:

https://www.youtube.com/watch?v=EdPtNmBb-Kw&feature=youtube

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Manuály a další data laserových popisovačů najdete tady.

Panasonic Electric Works Europe AG
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno

Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  
www.panasonic-electric-works.cz
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209