• Blaja
  • Různé
  • Průmyslový počítač ICO PicoSYS 2502 bez ventilátoru

Průmyslový počítač ICO PicoSYS 2502 bez ventilátoru

  • středa, 20 září 2017 08:08

Tento průmyslový počítač řady PicoSYS, výrobce ICO, má výkonný procesor Intel® Atom™ N2600 s 1,6 GHz přičemž nemá ventilátor, tedy může být díky nízkému výdeji tepla bez problémů zabudován také do rozvaděčových skříní. Veškeré generované teplo se totiž zevnitř odvádí pomocí chladicích žeber.


Průmyslové PC, ani to tak nevypadá, celá sestava je robustně udělána, chladící žebra z jedné strany, uvnitř procesor Intel® Atom™ N2600 s 1,6 GHz. U nás dodává společnost Foxon Liberec.

picosys 01


Výrobce ICO (Innovative Computer GmbH), montáž na DIN lištu, příslušný adaptér momentálně demontován.

picosys 02


I když se to nezdá podle obrázku, celé PC je překvapivě malé, šířka 145 mm, výška 50 mm a hloubka 145 mm. Přitom nelze říci, že by něco chybělo, k dispozici máme 2x RS232/422/485 port, 2x Gigabit-LAN, 4x USB, VGA výstup, a 120 GB SSD. Ovšem jak uvidíme dále, v naší testované verzi je osazena menší varianta SSD disku.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

picosys 03b


PC vyžaduje napájení 9 - 32 V DC přes standardní svorkovnici, není nutný žádný adaptér, stačí obyčejný zdroj.

picosys 04


Žebrování chladiče z horní strany musí odvést všechno teplo, nikde nenajdeme žádný ventilátor. Po celodenním provozu na stole teplota povrchu nepřesáhla subjektivně cca 50 °C, což je ale samozřejmé, neboť jsme PC nijak výrazně nenamáhali. Rozhodně je vše od výrobce ověřeno. Provozní okolní teplotu tohoto drobka udává výrobce v rozmezí 0 - 50 °C.

picosys 05


Jak je vidět, připojili jsme PC na opravdu běžný zdroj 24 V / 2,5 A.

picosys 06


I když je PC vybaveno kolébkovým vypínačem, pro hlavní zapnutí slouží tohle prosvětlené tlačítko.

picosys 08


Podobně jako u PC panelu, není tento PC vybaven operačním systémem. Na přání Vám ale prodejce Foxon může po předchozí specifikaci nainstalovat operační systém Windows nebo Linux. Po domluvě také provede některé úpravy HW (velikost RAM, jiný typ disku nebo velikost HDD/SSD apod.).

picosys 09


Na našem zkušebním kusu běžely Windows7 Professional v německé verzi. Můžete si ale samozřejmě instalovat operační systém sami.

picosys 20


Hardware manager ve Windows. COM porty se dají jednotlivě parametrizovat, síťové karty také.

picosys 21


Tady se ukázala při testu výhoda dvou síťových karet. První byla parametrizována s konkrétní IP adresou, ovšem druhá využívala IP adresu přidělenou DHCP serverem, takže připojení do internetu proběhlo ihned, stačilo trefit správný RJ45 konektor.

picosys 10


Přesně takto. Využívali jsme totiž hostitelský účet ve Windows a ten nepovolil změnit nastavení prvního síťového adaptéru.

picosys 23


Jak jsme uvedli výše, u zkušebního kusu byl SSD disk menší, než najdete v ostré prodejní verzi.

picosys 22


Na Wi-Fi jsme nezapomněli, jak je vidět, místo pro anténní konektor je zaslepeno, Wi-Fi adaptér není standardem, dodává se volitelně jako option.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

picosys 11b


USB flash paměť, tentokrát ve tvaru klíče, posloužila pro přenos screenů z operačního systému.

picosys 12


Když na internet, tak do Foxonu a zkusit i vlastní portál, museli jsme ověřit, jestli vše jede jak má :). Není problém na toto PC instalovat jakýkoliv SCADA systém pro ovládání stroje nebo speciální programy například pro měření. Dva LAN síťové adaptéry pak zajistí oddělení výrobní sítě.

picosys 25


Takhle nám to vše nakonec jelo, nejedná se o nic složitého. Tohle mini průmyslové PC je přesně určeno k montáži do rozvaděče, ovládacího pultu, nebo i větší skřínky k instalaci patřičného software.
Děkujeme kolegům z firmy IBITEK Czech za půjčení monitoru.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

picosys 15b


Závěr:

Díky nehlučnému provozu, zvýšené stabilitě (zejména díky robustní hliníkové skříni) a absenci pohyblivých dílů, je tento PC ideální do průmyslového prostředí.

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Foxon průmyslové PC tady.
ICO - Innovative Computer zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209