Průmyslový tablet NQUIRE NQ800 II verze 32GB

  • středa, 22 srpen 2018 13:54

Co si asi představit pod pojmem průmyslový tablet? Jeden takový k nám dotrazil, tak jsme pro vás udělali několik obrázků jak z instalace operačního systému, tak z provozu tabletu.

Tablety pro společnost Foxon dodává německá firma ICO – s prodejem počítačových komponentů mají víc než 35letou zkušenost a nezapřou pověstnou německou preciznost a spolehlivost. Pro tuto recenzi nám zapůjčili tablet NQUIRE NQ800 II od společnosti Newland. Ta se zabývá mimo jiné skenovací technologií v logistice, obchodu i výrobě, takže dobře ví, jak důležitá jsou robustní zařízení, na která je spoleh.


Tablet NQUIRE NQ800 II není vůbec žádný drobek s rozměry 235×147×22 mm. Osmipalcový displej disponuje rozlišením 800×1280, poměr stran 10:16 a je kapacitní dotykový. O váze přístroje bude zmínka dále. Jako doplněk je možné koupit dokovací stanici DS800.

nquire8 01


Baterie 8,000 mAh / 3.7 V Lithium-polymer. Nabíjecí adaptér zakončen mini jack konektorem s výstupem 9 V DC, takže se nelze splést s nabíječkou pro běžný mobil. Výrobce udává výdrž 5–7 hodin, 250 hodin pak v režimu standby. Vedle nabíjecího konektoru ještě micro USB a 3,5 mm jack pro sluchátka.

nquire8 02


Ze zadní strany je vloženo dotykové pero, baterie přiložena v balení. Kolem tabletu je masivní gumový okraj pro ochranu přístroje při pádu, což v průmyslu není nic neobvyklého, že tablet občas vyklouzne z ruky na zem.

nquire8 03


Aby ty pády nebyly moc časté, tak ze zadní strany je k dispozici masivní pásek pro uchycení na ruku. Celý tablet je v provedení IP67, gumové ucpávky drží „jako zvíře“, ovšem práci ve vodě jsme s tabletem nezkoušeli, i když výrobce garantuje také ochranu proti ponoření do vody.

nquire8 04


Vodotěsná tlačítka pro zapnutí a vypnutí plus regulace hlasitosti. Pod nenápadným krytem vlevo je ještě slot na SIM kartu a paměťové médium maximálně 128 GB SDHC/SDXC karty.

nquire8 05


Tablet byl naprostá funglovka, poprvé jsme jej zapnuli my, takže vyžadoval nastavení operačního systému jako země, jazyky a podobně. V neposlední řadě také připojení do internetu, pro češtinu bylo potřeba stáhnout jazykovou sadu. Vše ale fungovalo bez problémů. Hlavní je ovšem účet Windows. Pokud není k dispozici, lehce se vytvoří nový, my jsme také využili možnost a udělali nový účet pro firmu Foxon, od které jsme měli tablet půjčený.

nquire8 10


Chvilku tohle trvalo, není to za pět minut.

nquire8 11


Při přihlášení účtem Microsoft je nutné vytvořit PIN, hlavně jej nezapomenout, systém jej vyžaduje vždy.

nquire8 12


Tady už není co řešit, takové standardní Windows 10 Pro. Je možné přepínat mezi stolní a tabletovou verzí zobrazení. Vzhledem k rozlišení displeje jsou písmenka drobnější, což pro nás starší bývá problém.

nquire8 13


Tablet má zabudovaný 1D a 2D scanner, stačí aktivovat tlačítkem na přístroji a vysílač se rozsvítí. Kódy indikuje pípnutím a zaregistroval vše, co jsme mu předhodili. Pro další použití je nezbytná nějaká aplikace.

nquire8 14


Přehlédli jsme v parametrech přístroje údaj o váze, tak jsme jej zvážili u nás tenzometrem s vyhodnocovacím modulem a PLC Simatic. Je to průmyslový přístroj a váha tomu odpovídá.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

nquire8 15b


Screenshot z nastavení systému a osazení tabletu procesorem včetně RAM paměti. Je vidět že balík s češtinou operačního se nám řádně instaloval.

nquire8 20


Aktuální operační systém Windows 10 Pro.

nquire8 21


Disk je typu flash, tablet je možné objednat i ve verzi Plus, pak má 32GB flash zvětšenu na 64GB, stejně jako RAM paměť z 2GB na 4GB.

nquire8 22


Zobrazení v prohlížeči, v základu Microsoft Explorer, není problém si instalovat cokoliv jiného.

nquire8 24


Jako příslušenství je dodávána redukce z USB micro na klasiku pro možnost připojení flash disku, tak jak je to obvyklé u tabletů. To jsme přesně potřebovali pro přetažení printscreenů obrazovky.

nquire8 25


Zadní fotoaparát 5.0 Megapixel CMOS s autofokusem jsme přepnuli na nejvyšší možnost, obrázek pak najdete níže.

nquire8 30


Jedna z pořízených fotografií pro nahlédnutí, bez úprav, jen výřez okna.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

nquire8 31bb


Abychom na nic nezapomněli, na závěr v piktogramech hlavní vlastnosti z manuálu tabletu.

nquire8 32


Závěr:

Pokud jste nevěděli přesně co si představit pod pojmem průmyslový tablet, tak snad jsme vám to trochu přiblížili, ostatní je na vás. Výrobce klade důraz na konektivitu přístroje přes Bluetooth 4.0, 3G síť a Wi-Fi 802.11 ac/a/b/g/n. Ovšem v parametrech najdete hodně ohledně IP67 ochrany, tablet vydrží ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr a vydrží pád z výšky 1,2 metru.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Společnost Foxon kontakt tady.
E-shop s tabletem u prodejce Foxon zde.
Manuál s a technickými parametry u výrobce.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209