První setkání PLCnext komunity v Jihlavě

  • pátek, 12 listopad 2021 16:23

První setkání uživatelů PLC Phoenix Contact řady PLCnext, detaily zde,  proběhlo v letošním září, s představením novinek a dalšího směřování této PLC platformy.


Všichni účastníci se sešli v jednom z konferenčních sálů EA Business hotelu v Jihlavě 21.9. Ta byla vhodně zvolená stejně daleko z kteréhokoliv koutu republiky.

phoenixjihlava 01


Někteří dojeli "na krev" elektrickým vozem a museli vystačit s podporou z obyčejné zásuvky a prodlužky. Ale do druhého dne se nějak nabili, aby dojeli k pořádné nabíječce. :)

phoenixjihlava 02


Přednášející předvedli již praktické realizované aplikace s PLCnext.
Hlavní přednášející Frank Walde z Německa, v hnědém tričku, přivezl bezvadně zpracované informace o nových trendech a věcech v PLCnext.

phoenixjihlava 03


Jak v oblasti programovacího software PLCnext Engineer, PLCnext Runtime, Store a ProfiCloudu, novinek v PLCnext Store a všeho ostatního.

phoenixjihlava 04


V oblasti hardware dochází k rozšíření PLCnext řady o další EPC modely.

phoenixjihlava 05


A hlavně taky rozšiřující moduly, které přidají další funkce k stávajícímu PLCnext. Není tedy nutné měnit celé PLC, stačí zvolený modul připojit z levé strany ke stávajícímu PLC. Hlavně Safety modul neboť bez této funkce se již spousta aplikací nerealizuje. Stačí pohlédnout do oblastí pohonů a jejich možností komunikace s použitím PROFIsafe.

phoenixjihlava 06


Na závěr všichni účastníci navštívili Jihlavské podzemí a následně Plzeňskou restauraci v Jihlavě.

phoenixjihlava 07

 

Účast byla velmi pěkná, celé setkání ze strany produktových manažerů Phoenix Contact pečlivě připraveno, tak zase za rok s informacemi z praxe a dalšími novinkami.

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Seznam produktů Phoenix Contact pro PLCnext najdete zde.
PHOENIX CONTACT Česká Republika.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209