• Blaja
  • Různé
  • Siemens představuje první digitálně nativní CNC systém Sinumerik ONE

Siemens představuje první digitálně nativní CNC systém Sinumerik ONE

  • úterý, 29 říjen 2019 06:16

Sinumerik ONE je první digitálně nativní CNC řídicí systém od společnosti Siemens, který představuje další krok vpřed na cestě k digitální transformaci v obráběcím průmyslu. Ve spolupráci se softwarem vytvoří v rámci jednoho inženýrského systému řídicí jednotku stroje a jeho digitální dvojče, a přispívá tak k ucelené integraci hardwaru a softwaru.


Výrobci obráběcích strojů si mohou s pomocí systému Sinumerik ONE virtuálně zmapovat celý proces a výrazně tak zkrátit fázi vývoje nových strojů a dobu potřebnou pro jejich uvedení na trh. Celkovou dobu uvedení do provozu zkrátí virtuální příprava celého procesu. Virtuální model stroje otevírá výrobcům i pracovníkům obsluhy zcela nové možnosti. Mohou se důkladně věnovat nejrůznějším konceptům a funkcím strojů i ve chvíli, kdy ještě nemají k dispozici reálný hardware. Realistická simulace zpracování umožní simulovat celé programování obrobků a nastavení a provoz stroje na počítači. I školení pracovníků může probíhat s použitím digitálního dvojčete namísto reálného stroje.

sinumerikone 01


Díky konzistentní interakci a komunikaci mezi reálným a virtuálním světem a výkonnému hardwaru vytváří nové standardy v oblasti produktivity, výkonu a digitalizace. Jedná se o CNC systém pro obráběcí stroje, který obstojí i v budoucím digitalizovaném světě výroby. Univerzální digitální dvojče produktu, výroby i výkonu se stává nepostradatelným pomocníkem nejen pro výrobce strojů, ale i jejich operátory.

sinumerikone 02


Softwarové a hardwarové inovace, které systém Sinumerik ONE přináší, i možnost vytvořit digitální dvojče produktu a výroby, významným způsobem urychlí celý proces zpracování. CNC řídicí systém s integrovaným automatem Simatic S7-1500F je k dispozici jak ve verzi pro rozvaděč, tak v panelovém provedení. Dokonale zapadá do inženýrského prostředí TIA Portal a výrobcům strojů poskytuje vysoce výkonný inženýrský rámec. Díky konceptu Safety Integrated podporuje nový systém Sinumerik ONE důsledně průmyslové standardy v oblasti bezpečnosti. Integrovaná bezpečnost informačních systémů nabízí koncept vícevrstvé hloubkové ochrany.

sinumerikone 03


Software Create MyVirtualMachine a Run MyVirtualMachine umožňuje vytvořit řídicí jednotku stroje a jeho digitální dvojče v rámci jednoho inženýrského systému. Vzhledem k univerzálnímu digitálnímu konceptu digitálního dvojčete, výkonnému hardwaru a integrované IT bezpečnosti je Sinumerik ONE na budoucnost zaměřený CNC systém, který posouvá vývoj digitální transformace v obráběcím průmyslu dále kupředu.

sinumerikone 04


V české premiéře Siemens představil Sinumerik ONE na MSV Brno 2019 v unikátní aplikaci – jako řídicí systém výukového stroje pro CNC obrábění SLV EDU 5x od české firmy SolidMachine.

sinumerikone 05


Nový řídicí systém SINUMERIK ONE nabízí nejmodernější řešení pro automatizaci obráběcích strojů. Ať už vyrábíte sériově nebo na zakázku, v kterémkoliv průmyslovém odvětví, SINUMERIK ONE vám otevře cestu k digitalizované výrobě.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209