• Blaja
  • Různé
  • Siemens rozšiřuje funkce vzdáleného přístupu ke strojům

Siemens rozšiřuje funkce vzdáleného přístupu ke strojům

  • neděle, 18 prosinec 2016 18:03

Siemens rozšiřuje funkce pro zabezpečený a flexibilní vzdálený přístup verzí 1.2 platformy Sinema Remote Connect pro účinnou údržbu distribuovaných výrobních celků, výrobních linek a strojů o řadu nových bezpečnostních a virtualizačních funkcí.

Kromě technologie OpenVPN obsahuje nejnovější verze V1.2 i šifrování IPsec, což umožňuje flexibilní připojení celé řady strojů s různými bezpečnostními protokoly. Nová verze funguje také ve virtualizovaném prostředí a zvyšuje tak flexibilitu a dostupnost platformy i účinnost údržby a podpory. Platforma je vhodná zejména pro oblast sériově vyráběných strojů a linek OEM výrobců (speciálních strojů). Platforma správy pro vzdálený přístup Sinema Remote Connect je serverová aplikace, která umožňuje snadno a bezpečně provádět vzdálenou údržbu distribuovaných výrobních linek a strojů. V závislosti na podporovaných bezpečnostních protokolech lze stroje flexibilně připojovat buď pomocí technologie OpenVPN nebo IPsec. Sinema Remote Connect tak umožní bezpečně připojit většinu strojů prostřednictvím VPN routerů Siemens.

sinema RC 12 01


Součástí je kompletní řešení pro virtualizaci (Simatic Virtualization as a Service), jež zahrnuje nastavení serveru Sinema Remote Connect, konfiguraci virtuálních strojů a jejich síťové struktury, instalaci a konfiguraci operačního systému a instalaci okamžitě provozuschopného softwaru Simatic. Společnost Siemens poskytuje řadu souvisejících služeb na podporu virtuálních systémů po celou dobu jejich životního cyklu, např. Simatic Remote Services pro vzdálený přístup prostřednictvím platformy cRSP nebo služby řízené podpory Managed Support Services, které zahrnují veškerou podpůrnou činnost související s virtuálním hostitelským systémem.

sinema RC 12 02


Stroje lze k platformě Sinema Remote Connect připojit pomocí mobilních telefonních sítí (UMTS/LTE), přes pevné linky (DSL) nebo skrz stávající privátní sítě (LAN). K tomuto účelu nabízí společnost Siemens široké portfolio průmyslových routerů řady Scalance. Siemens zařízení lze velmi jednoduše připojit díky autokonfiguračnímu rozhraní.

sinema RC 12 03

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

SIMATIC Remote Services, vice info zde.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kateřina Pištorová, telefon: +420 603 196 685
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209