• Blaja
  • Různé
  • Siemens rozšiřuje řadu průmyslových PC v provedení rack

Siemens rozšiřuje řadu průmyslových PC v provedení rack

  • čtvrtek, 21 červenec 2016 13:00

Společnost Siemens rozšířila svou řadu průmyslových PC určených k instalaci do stojanů (rack) o rozměrech 19“ o cenově atraktivní vstupní verzi Simatic IPC347E v pěti výkonových konfiguracích pro použití v průmyslových prostředích od výroby po logistiku.


Nové PC obsahuje pět různých konfigurací, které se liší strukturou hlavní paměti, typem procesoru, mechanikou a volitelným, předem nainstalovaným operačním systémem. Je vhodný zejména pro výrobní aplikace, kde jsou potřeba odolnější a dostupnější PC, než jsou běžné kancelářské počítače. Mezi speciální funkce patří vizualizace a řešení úloh SCADA, sběr a řízení dat, testování a měření během výrobního procesu a automatizace nebo aplikace pro logistiku a laboratorní automatizaci.

pcrack 01


Nový počítač Simatic IPC347E určený k instalaci do stojanů má sedm slotů PCI(e) pro snadné rozšíření a integraci do stávajících systému, harddisk o kapacitě 500 gigabytů a paměť o velikosti 2 nebo 4 GB, kterou lze zvýšit až na 16 GB. Uživatelé si mohou zvolit buď procesor Intel Pentium nebo procesor Core i5 čtvrté generace. Obě možnosti obsahují DVD mechaniku ± R/RW a předinstalovaný operační systém 64 bit Windows 7 Ultimate. Odolné průmyslové počítače mají filtr na ochranu proti prachu a přetlakové větrání. Jejich servis je jednoduchý vzhledem k čelnímu umístění USB portu a větráku, který je přístupný z vnější strany.

pcrack 02


Podobně jako výkonnější počítače průmyslové řady Simatic určené k instalaci do stojanů je tento vstupní model Simatic IPC347E určen pro spolehlivý nepřetržitý provoz v průmyslových prostředích včetně prostředí s vyššími teplotami, vibracemi, rázy nebo požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu. Spolehlivý nepřetržitý provoz všech zařízení bez ztráty energie při okolní teplotě až 40 °C je zajištěn záběhovými testy a potvrzen průmyslovými certifikáty. Portfolio průmyslových počítačů Simatic zahrnuje rozšiřitelné produktové řady skříňových, panelových a stojanových počítačů doplněné o další verze pro speciální aplikace.

pcrack 03

 

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Info Siemens PC rack zde

Siemens PC IPC347E.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209