• Blaja
  • ACDC pohony
  • Ceník a konfigurátor Andromeda pro měniče Sinamics v roce 2015

Ceník a konfigurátor Andromeda pro měniče Sinamics v roce 2015

  • středa, 11 únor 2015 03:00

Z původního požadavku na rychlou informaci ohledně nějakého typu a ceny měniče 7,5kW jsme dospěli ke konfigurátoru Andromeda, který nám tuhle a spoustu dalších informací nabídl v podstatě ihned.

Že něco takového existuje, jsme měli zasunuto někde v podvědomí z různých školení a přednášek Siemens, ale jak to bývá, nevěnovali jsme tomu pozornost, neboť to zrovna nebylo "na pořadu dne". Až najednou, pro nabídku nějaké rekonstrukce stroje, ležela tato otázka na stole. Pokud jste registrovaný zákazník Siemens, máte tyhle cenové informace k dispozici v online katalogu, ale pokud ne, tak si nainstalujte Andromedu a budete překvapeni, jak to všechno frčí.


Andromeda je konfigurátor a ceník všech nejběžnějších měničů Siemens SINAMICS řady G a V, v poslední verzi přibyly také vybrané servomotory 1FK7 se zrychleným termínem dodání.

SINAMICS Andromeda

Nástroj se stáhne zdarma z českého webu Siemens, takže bude samozřejmě v češtině. Instalace je jednoduchá a raz dva.

SINAMICS Andromeda


První spuštění a také každé další kontroluje aktuálnost dat v nástroji, v případě nutnosti doplnění si je automaticky stáhne z internetu.

SINAMICS Andromeda


Celý program má jedno jediné okno, naprosto srozumitelné a stačí si zvolit typ měniče. Úplně dole máme v menu ještě položku kontakty, kde si můžeme vybrat třeba nejbližšího prodejce. Vpravo nahoře pak najdeme aktuální kurz na euro a slevu, kterou můžete u prodejců dostat. 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

SINAMICS Andromeda

 

Navíc při najetí myší na jakoukoliv položku v menu se objeví obrázek měniče s jednoduchou charakteristikou pro rychlou orientaci.

Mimochodem ceny měniče G110 pro menší výkony jsou už použitelné pro různé zabijačkové pohony mlýnků na klobásky jitrnice a podobně. Jen nezapomenout přepojit motor do trojúhelníku.

SINAMICS Andromeda


Vezmeme si pro příklad běžný motor 1,5kW a k němu hledáme nějaký měnič. První zkusíme něco z řady G120.

SINAMICS Andromeda


Řada G120 se skládá z výkonového dílu, řídicí jednotky a ovládacího panelu. Ty se samy vybírají podle vlastností, které od měniče potřebujete jako tp komunikace, počet I/O, možnost rekuporevat energii atd. Vše se nám automaticky poskládá do tabulky dole včetně objednacích čísel a ceny, nic nemusíme hledat v katalozích. Andromeda defaultně dosadí výkonovou jednotku PM240, pokud si ji ale změníme na PM230, opět automaticky nám zešednou možnosti, které nejdou s touto jednotkou kombinovat. Splést se prakticky nejde. Pro úplnou srozumitelnost i začátečníkům, je vpravo nahoře obrázek z čeho se měnič skládá.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

SINAMICS Andromeda


Zkusíme G120C tedy kompaktní měnič, který se dodává bez základního ovládacího panelu. Stačí jej ale opět zaškrtnout a vše se doplní do tabulky.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

SINAMICS Andromeda


Nebo vybereme měnič z řady V20, který je sice rozměrově větší, ale zase málo hluboký, takže vleze i do menších skříní. Už jsme to využili.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

SINAMICS Andromeda


Nahoře ještě zvolíme z menu ceník a dostaneme seznam všech verzí měniče a dalších dílů.

SINAMICS Andromeda


Včetně veškerého příslušenství a důležité tabulky rozměrů, kde ihned zjistíme, kam nám měnič vleze nebo nevleze.

Andromeda si jednotlivé nastavení v typech měničů pamatuje, nejde ale uložit, takže stačí jen přepínat typy měničů a vidíme ihned ceny a sestavy.

SINAMICS Andromeda


Funkce export vygeneruje data pro Excel, přímý výstup třeba do pdf zatím není.

SINAMICS Andromeda


Asi takto. Funkce tisk se chová stejně, jen ještě otevře okno s tiskárnami aktuálního počítače, odkud již pdf verzi lehce vytvoříme.

SINAMICS Andromeda


Jestliže stále máme informace neúplné, zkopírujeme si přes schránku objednací číslo měniče, vložíme na webu technické podpory do vyhledávání, které nám ihned nabídne přímý link na produkt.

SINAMICS Andromeda


Tam už máme k dispozici všechny další dostupné informace o měniči, firmware, manuály a další.

SINAMICS AndromedaZávěr:

Celý nástroj je díky instalaci na lokální PC a aktualizaci po spuštění velmi rychlý, nehledá totiž nic na internetu, jede jako raketa přímo z počítače. Protože si Andromeda automaticky kontroluje možné verze složení měničů a příslušenství, nemůžeme udělat chybu a objednat něco špatně, nebo nedostatečně, i když...

Nějakou videoukázku nemá smysl dělat, stačí si Andromedu stáhnout, nainstalovat a spustit.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Ceník a konfigurátor Andromedahttp://www.siemens.cz/andromeda               

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209