• Blaja
  • ACDC pohony
  • Nová spojka Flender N-Bipex prodlužuje životnost pohonných systémů

Nová spojka Flender N-Bipex prodlužuje životnost pohonných systémů

  • neděle, 07 červen 2015 04:00

Společnost Siemens rozšiřuje své ucelené portfolio spojek o novou pružnou spojku Flender N-Bipex z vysoce kvalitní tvárné litiny, která bude dostupná v deseti velikostech.

Optimalizovaná geometrie záběrové plochy náboje a nově vyvinuté elastomery znamenají významné zlepšení životnosti  N-Bipex ve srovnání se standardními spojkami dostupnými na trhu. 


V závislosti na velikosti se oproti předchozím řešením točivý moment spojek zvýšil o 10 až 20 procent. Nové elastomery jsou k dispozici ve třech různých tvrdostech a umožňují použití spojek v teplotním rozmezí od -50° C do +100 °C bez omezení v točivém momentu.

Flender Siemens

Díky výrobě nábojů odléváním se zvyšuje stupeň volnosti při formování záběrové plochy nábojů. To umožňuje takové zvolení tvaru, aby za všech podmínek během provozu došlo k rovnoměrnému rozložení zatížení na elastickém polyuretanovém segmentu a zároveň mu byla zachována dostatečná možnost tvarového přizpůsobení. Díky tomu je dosaženo omezení působících vratných sil a dochází k výraznému snížení opotřebení při současném zvýšení výkonu. Lomová houževnatost a maximálně přípustné otáčky jsou u spojek z tvárných litin výrazně vyšší než u spojek z šedé litiny a jsou srovnatelné s jejich ocelovými protějšky.

Flender Siemens


Nově vyvinuté elastomery použité pro Flender N-Bipex jsou navrženy pro vysoký výkon. Jsou schopny odolat dynamickému zatížení v širokém teplotním rozsahu bez omezení. Použitý materiál nabízí vynikající pevnost v tlaku, odolnost proti opotřebení, rozměrovou stabilitu a tvárnost.

Flender SiemensZávěr:

Spojky Flender N-Bipex se používají převážně ve spojení s hydraulickými systémy a převodovými motory, což znamená, že se nacházejí v celém sektoru strojírenství s využitím v chemickém průmyslu, v environmentálním inženýrství a v ocelářství.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Flender N-Bipex: https://mall.industry.siemens.com/mall/en/uk/Catalog/Products/10037039

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209