Převodový servomotor Simotic S - 1FG1

  • neděle, 13 březen 2016 02:00

Společnost Siemens rozšířila svoji rozsáhlou nabídku pohonů pro servo aplikace o převodový servomotor Simotics S-1FG1, který je optimálně seřízen pro provoz s měniči Sinamics S120.

Kompletní integrace celého systému v rámci koncepce Plně integrované automatizace (Totally Integrated Automation – TIA) zjednodušuje jeho konfiguraci a uvedení do provozu.


Tento systém servopohonů společnosti Siemens, měnič S120 a převodový motor 1FG1, je vhodný pro celou řadu aplikací, například pro tiskařské a balicí stroje, dopravníkové systémy, stroje pro skladování a vyhledávání zboží nebo dávkovací čerpadla. V neposlední řadě samozřejmě v aplikacích pro přesné řízení pohybu.

1fg1 01


Mezi přednosti kompaktního převodového servomotoru Simotics S-1FG1 patří jeho vysoká účinnost a nízké torzní vibrace pro dosažení přesných a dynamických sekvencí pohybu. Převodovky jsou dodávány ve verzí čelní, ploché, kuželočelní a šnekové.

1fg1 02


Motory Simotics S-1FG1 v různých provedeních, čelní převodovka se šikmým ozubením, s paralelním hřídelem, kuželovým soukolím a spirálovým šnekovým soukolím s až 25 převody podle druhu a rozměru soukolí. Spirálové ozubení zajišťuje velice tichý provoz kol převodovky a snižuje celkovou hlučnost.

1fg1 03


Všechny motory jsou konfigurovatelné s různými druhy encodérů s připojením Drive-Cliq jak přes RJ45 konektor tak kulatý M17.

1fg1 04


Pro optimální konfiguraci pohonu má Siemens k dispozici inženýrské nástroje Sizer a DT konfigurátor. Motory z 1FG1 vycházejí z řady 1FK7 Compact a High Dynamic a jsou ideálně přizpůsobeny na převodovky SIMOGEAR.

1fg1 05


Měnič Sinamics S120 je k dispozici ve čtyřech různých provedeních: blocksize, booksize, jako vestavná „šasi“ nebo skříňová jednotka. Motorové moduly s až trojnásobnou schopností přetížení a možností integrace připojovacího systému motoru do motorového modulu šetří prostor v ovládací skříni, a to na výšku i na šířku. Nový způsob připojení umožňuje rychlou, snadnou a spolehlivou montáž a elektroinstalaci. Zvýšenou odolnost systému zajistí rovněž optimalizovaná konstrukce ochranného krytu a vylepšené tepelné oddělení výkonových polovodičů od řídicí elektroniky.

1fg1 07


Servodrive SIMOTICS S-1FG1 a SINAMICS S120. 

https://www.youtube.com/watch?v=ITaaWxWbT1U&feature=youtube 

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Manuál Simotics S-1FG1: https://support.industry.siemens.com/cs/ww/en/view/109476098

DT konfigurátor: www.siemens.com/dt-configurator

Sizer software: www.siemens.com/sizer 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209