SCARA roboty IXP nyní menší a lehčí

  • neděle, 21 červen 2015 04:00

Japonský výrobce elektrických pohonů a robotů společnost IAI se za dobu své existence stala synonymem pro inovativní a kvalitní řešení v oblasti průmyslové automatizace. Letos společnost IAI představila efektivní řešení pro aplikace využívající elektrické roboty.

 


Nejnovějším přírůstkem do širokého portfolia elektrických pohonů a robotů firmy IAI je SCARA robot IXP, který poskytuje hned několik výhod. U 3osých nebo 4osých SCARA robotů IXP založených na použití krokového motoru si můžete vybrat mezi délkou ramene 350 nebo 450 mm. Roboty mohou být doplněny o uchopovač nebo další elektrickou osu. Všechny modely jsou vybaveny bezbateriovým absolutním enkodérem, který snižuje riziko výpadku výroby a minimalizuje nároky na údržbu.

Roboty IXP

Jak už je u IAI standardem, ovládají se roboty pomocí binárních pulzů (ve variantě PNP i NPN) nebo komunikačních sběrnic CC-link, DeviceNet, PROFIBUS-DP a EtherNet/IP. Řídicí jednotka s kapacitou pro 255 programů umožní polohování až do 30 000 pozic.

Roboty IXP


Použití těchto robotů je vhodné například v oblastech skládání produktů, paletizaci, dávkování, lepení a dalších úloh. Nový SCARA robot IXP je prostorově nenáročný a díky zmenšené konstrukci bylo navíc dosaženo snížení jeho hmotnosti až o 30 % v porovnání s běžnými SCARA roboty z portfolia firmy IAI. Výhodou menší hmotnosti je snadnější manipulace s robotem při montáži.

Roboty IXP


Video z praktického použití SCARA IXP robotu.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně   


 

Závěr:

SCARA roboty IXP nabízí cenově rozumné řešení bez kompromisů pro mnohé aplikace využívající roboty. Zákazník jistě ocení finanční úsporu při nákupu robota, která může dosahovat až 50 % oproti standardně dostupným SCARA robotům.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Výhradní distributor pro ČR: http://www.rem-technik.cz

SCARA robotika IXP, detaily, katalogy, ceníky: http://www.rem-technik.cz/robotika/scara-roboty/scara-robot-ixp-965.html 

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209