• Blaja
  • Archiv
  • Decentralizovaný napájecí zdroj do nejtěžších provozních podmínek

Decentralizovaný napájecí zdroj do nejtěžších provozních podmínek

  • úterý, 18 listopad 2014 03:00

Logo pohon Decentralizovaný napájecí zdroj do nejtěžších provozních podmínek.

Nové spínané síťové napájecí zdroje Emparro67, jsou speciálně navrženy k použití mimo řídící rozvaděč. Lze je instalovat přímo do provozního prostředí, bezprostředně vedle spotřebičů.

MURRelektronik Emparo 67
Řadu nových napájecích zdrojů Emparro společnosti Murrelektronik doplnila letošní rok novinka, zdroj 24VDC pro externí montáž a použití, chráněný proti extrémním provozním vlivům.

Má-li napájecí zdroj odolávat extrémním provozním podmínkám, musí být jeho komponenty chráněny před mechanickým namáháním. Zdroje Emparro67 proto mají kompaktní a odolné kovové pouzdro, jsou uvnitř zcela zalité a i na první pohled vypadají opravdu, že vydrží téměř vše.

Snad jen přejetí tankem by jim ublížilo.

MURRelektronik Emparo 67


Vzhledem k výše uvedenému jsou tyto zdroje k dispozici ve dvou výkonových verzích, 96W/4A a 192W/8A, přičemž oba dva mají z řady Emparro IP20 převzatou mimo jiné výbornou funkci Power Boost, jejíž grafické znázornění najdete dále.

MURRelektronik Emparo 67


Při externí montáži na stroji jsou ztráty výkonu redukovány na minimum, protože se napětí mění z 230VAC na 24VDC až bezprostředně u spotřebiče. Výsledkem je menší ztráta výkonu, a tím i menší celková spotřeba energie.

MURRelektronik Emparo 67


Robustní konektory pro připojení napájení a výstupního napětí odpovídají krytí celého zdroje IP67, což znamená, že jsou prachotěsné a můžou být i dočasně ponořeny do vody, takže nějaká vlhkost, nebo stříkající voda třeba při čištění zařízení, jim nemůže ublížit. 

MURRelektronik Emparo 67


Z řady Emparro IP20 používají zdroje Emparro67 také spolehlivou metodu kompenzace účiníku, takže lze využít až 92,4 % energie přivedené do zdroje. U verze zdroje 192W/8A je účinnost ještě trochu vyšší. Ruku v ruce s krytím jde i použití zdroje při vysoké teplotě okolního prostředí, standardně do 60°C, při snížení výkonu výrobce udává spolehlivost až do 85°C.

MURRelektronik Emparo 67


Příklad topologie zapojení s použitím rozbočovačů napájení Murrelektronik 56955. Funkce Power Boost umožňuje spotřebiči dodávat po dobu nejméně 4 s až 150 % jeho jmenovitého výkonu. Lze tedy napájet i vysokokapacitní zátěže bez nebezpečí poklesu napájecího napětí při jejich spouštění.

MURRelektronik Emparo 67


Závěr:

Na výrobcích Murrelektronik najdete vždy označení, kde byly vyrobeny, tedy nejen v obligátní Číně, ale mnoho produktů se vyrábí třeba u nás, v Německu a tyto zdroje Emparro67 jsou vyrobeny ve Švýcarsku.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Murrelektronik Česká republika, informace a podpora: http://www.murrelektronik.cz/cz/kontakty/kontakty-murrelektronik-cz.html

Napájecí zdroje Emparro67: http://www.murrelektronik.cz/cz/...           

Shop Emparro IP20/IP67: http://shop.murrelektronik.com/...         

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209