• Blaja
  • Archiv
  • MIRO 6,2 Pluggable je řada relé s jedinečným výměnným systémem

MIRO 6,2 Pluggable je řada relé s jedinečným výměnným systémem

  • úterý, 11 listopad 2014 03:00

Logo pohon MIRO 6,2 Pluggable je řada relé s jedinečným výměnným systémem.

Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Nyní to můžete udělat velmi jednoduše a efektivně s novou řadou relé MIRO 6,2 Pluggable od Murrelektronik.

MURRelektronik MIRO 6.2

 

Tato řada relé je vybavena výměnným systémem plug & play, který umožňuje jednoduché vyjmutí starého modulu a vložení modulu nového, přičemž celý úkon nezabere více než několik sekund. Tyto drobné úspory času nabudou postupně na významu, a nemusí se ani jednat o rozsáhlý systém. Funguje to jednoduše stlačením bílé plošky na patici, poté dojde k mechanickému uvolnění relé, které již jednoduše vyjmete, jak je vidět na obrázku. 

Relé je vybaveno jedním přepínacím kontaktem. 

MURRelektronik MIRO 6.2


Často jsou jich v rozvaděči desítky nebo dokonce stovky, jedno vedle druhého. Vodiče je potřeba odpojit. Stará relé je nutné sejmout z montážní lišty. Nová relé instalovat na jejich místo. S použitím této řady relé Murrelektronik, se celý úkon velmi zjednodušuje.

MURRelektronik MIRO 6.2


Svorky patic MIRO 6,2 Pluggable fungují na principu „Push-in“. Díky tomu mohou být tvrdé vodiče nebo vodiče opatřené tvrdou koncovkou připojeny bez použití jakýchkoli nástrojů. Vodiče zároveň nelze ze svorek vyjmout holou rukou. Jde o další úsporu času, kterou oceníte především u aplikací s větším počtem spínacích prvků. Každé MIRO 6,2 Pluggable disponuje indikační LED, která informuje o sepnutém či rozepnutém stavu a šířka relé umožní jeho použití i tam, kde jste omezeni prostorem.

MURRelektronik MIRO 6.2


Varianty relé pokrývají běžná ovládací napětí od 6 do 230 voltů. Všechny modely mají certifikace UL a CSA, jsou tedy vhodné pro celosvětové použití. A aby to nebylo málo, spolehlivě fungují i při vysokých hodnotách vibrací a rázů (až 15 G), obsahují integrované odrušení cívky proti napěťovým špičkám a odolávají elektromagnetickému rušení (EMC).

MURRelektronik MIRO 6.2


Z technických parametrů vybíráme nejdůležitější:

Napětí cívky 6, 12, 24, 60 VAC/DC, 125, 230VAC.

Spínání 6A, max. 250 VAC / 30 VDC.

Spínací frekvence maximálně 10Hz.     

Cívka 24VDC/12mA.

Integrované odrušení, nejsou nutné žádné další členy.

MURRelektronik MIRO 6.2


Na závěr jedna zajímavost. Výrobce tyto relé nabízí také ve verzi vstupní relé, což jsou stejné relé jako výstupní, ale s pozlacenými kontakty, takže vedou velmi malé proudy. Ve verzi cívky 24VAC/DC převedou minimální proud 10mA. Maximální je samozřejmě také omezen, pokud tímto relé sepnete příliš velký proud, zlatá vrstva se odpaří a ze vstupního relé se rázem stane výstupní. Bude dále fungovat jako klasické výstupní relé, nedojde tedy k jeho zničení.

MURRelektronik MIRO 6.2


Zajímavé video z testování produktů, trochu delší, proto stačí pustit  od 1:50 do 4:00 minut. V čase 2:20 uvidíte, jak se měří IP 20 na produktech, ve 2:47 při testu IP67 vhození do vody a v 3:15 se výrobek spálí plynovým hořákem.

Test centrum Murrelektronik.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně 


Závěr:

Tyto relé jsou 100% testovány u výrobce, mají celosvětové použití, s certifikacemi pro americký a asijský trh.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Murrelektronik Česká republika, informace a podpora: http://www.murrelektronik.cz/cz/kontakty/kontakty-murrelektronik-cz.html

MIRO 6.2 PLUGGABLE: http://www.murrelektronik.cz/cz/...           

Shop MIRO 6.2 PLUGGABLE: http://shop.murrelektronik.com/...         

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209