LOGO! 8 - nová generace modulů LOGO!

  • středa, 09 červenec 2014 04:00

Logo automaty LOGO! 8 - nová generace modulů LOGO!.

Na podzim by měla být dostupná nová generace logických modulů LOGO!, tentokrát již ve verzi 8, tedy 0BA8. Podíváme se, aspoň podle prvních předběžných informací, co nám přinese zajímavého.

LOGO!8 0BA8

Osmá generace modulu LOGO! nenechá nikoho na pochybách ohledně ještě větších komunikačních možností LOGO!. Již sedmá řada s přítomností ethernetového portu nastínila směr, kam se budou další verze ubírat. Podíváme se aspoň na předběžných ukázkách, co nás na podzim čeká.


Jak je vidět z obrázku, celková koncepce zůstala zachována, vše má ale nový design, ethernetový port již samozřejmostí, displej podstatně jiný. Zjednoduší se zasíťování a přenášení dat mezi jednotlivými moduly, vše samozřejmě také v novém parametrizačním software.

LOGO!8 0BA8


První co Vás upoutá je displej, šestiřádkový s šestnácti znaky na řádek je podstatný rozdíl proti původnímu, aby to nebylo vše, přibyla možnost trojbarevného podsvětlení celého displeje.

LOGO!8 0BA8

       Základní moduly nové generace LOGO! budou dostupné pro všechny verze napájení v celkem osmi verzích, zůstane zachována možnost objednání s displejem nebo bez. Opět bude možnost rozšíření LOGO! o sedm digitálních modulů a tři analogové, výstupy půjde rozšířit na dvacet digitálních a osm analogových. Datalog umožní zaznamenat na MicroSD kartu až 20.000 záznamů.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

LOGO!8 0BA8


Integrovaný ethernet interface na každé jednotce s novou indikací, umožní komunikaci nejen s dalšími LOGO! moduly, ale také s ostatními PLC z rodiny Simatic. Každé LOGO! bude mít také integrovaný webový server.

LOGO!8 0BA8
Komunikace z mobilního telefonu může ovládat jednotku také přes SMS zprávy, číst alarmy a podobně.

LOGO!8 0BA8To vše s použitím CMR komunikačního modulu CMR2020, který může nezávisle komunikovat s LOGO!, číst a realizovat příkazy z příchozích textových zpráv.

LOGO!8 0BA8
Celé programování probíhá v prostředí LOGO! Soft Comfort V8 s novými komunikačními možnostmi.

LOGO!8 0BA8Zasíťování a výměna dat, se v LOGO! Soft Comfort V8 parametrizuje jednoduše přetažením myší, prostředí, podle dostupných screenů, připomíná TIA portal. Jen to snad nebude tak pomalé.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

LOGO!8 0BA8S novým LOGO! přichází také nový externí displej LOGO! TDE, také s ethernet interface, rozměrově shodný se starší verzí displeje.

LOGO!8 0BA8Displej bude osazen dvěma porty, ethernet ukončí omezení délky kabelu mezi základní jednotkou a displejem. Nový LOGO! TDE bude mít šest řádků o dvaceti znacích a také umožní zvolit podsvětlení mezi bílou, oranžovou a červenou barvou.

LOGO!8 0BA8


Aby to nebylo vše, tak s novým LOGO! 8 přijdou také napájecí zdroje v designu 0BA8. S jednofázovým napájením v šířce 54, 72 a 90mm dodají obvodům 1,3 dále 2,5 a 4A pro výstupní napětí 24VDC. Dostupné jsou také verze s výstupním napětím 5, 12 a 15VDC. Objednací čísla a ceny by měly zůstat nezměněny.

LOGO!8 0BA8
Videoukázka nového LOGO! 8.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně Závěr: 

Uvidíme, jak se podaří dodržet ohlášený podzimní termín uvedení na trh. Jestliže Vás zajímá cena, tak by se měla pohybovat mezi šestou a sedmou verzí LOGO!. Tato nová verze by měla ještě více rozšířit použití LOGO! již ani ne jako jednoduchého programovatelného relé, ale spíše už malého PLC automatu pro další aplikace. Hm..., kam to asi spěje?

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Více o LOGO! 8: www.siemens.com/logo       

Fórum Siemens o LOGO! 8: http://www.automation.siemens.com/WW/forum/guests/PostShow.aspx?PostID=530128&language=en  

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209