• Blaja
  • Archiv
  • Nová modulární řada bezpečnostních modulů Siemens 3SK1

Nová modulární řada bezpečnostních modulů Siemens 3SK1

  • středa, 19 červen 2013 04:00

Logo pohon Nová modulární řada bezpečnostních modulů Siemens 3SK1.

Společnost Siemens uvádí na trh novou typovou řadu bezpečnostních modulů Sirius 3SK1. Ve srovnání s předchozí řadou byl snížen počet variant přístrojů, což zjednodušuje výběr a projektování.

3SK1 Sirius

Současně není nutné rozlišovat elektromechanické přístroje (senzory) snímající požadavek na bezpečnostní funkci od elektronických, protože všechny základní jednotky řady 3SK1 podporují připojení obou druhů senzorů. Nové bezpečnostní moduly jsou součástí platformy Safety Integrated společnosti Siemens a pomáhají zvyšovat efektivitu projektování a provozní operativnost automatizovaných technologií. Řešení funkční bezpečnosti a jeho přizpůsobení novým požadavkům nebylo nikdy jednodušší.


Bezpečnostní moduly Sirius 3SK1jsou určeny k realizaci menšího počtu jednoduchých bezpečnostních řídicích funkcí, jako je například nouzové zastavení nebo monitorování polohy ochranných krytů.

3SK1 Sirius 


Základní moduly Standard a Advanced mají buď reléové, nebo polovodičové bezpečnostní výstupy,  pro každou aplikaci tak lze zvolit vhodné propojení se souvisejícími obvody. Požadovaný počet bezpečnostních signálů (tj. počet vstupů a výstupů) lze dané aplikaci přizpůsobit pomocí rozšiřovacích modulů. V nabídce bezpečnostních modulů řady Sirius 3SK1 je rovněž systémový napájecí zdroj.

3SK1 Sirius 

 

Parametry modulů se nastaví pomocí DIP přepínačů umístěných na čelním panelu přístroje, PC se specifickým softwarem tedy není nutné.

3SK1 Sirius 


Základní moduly Standard se vyznačují jednoduchostí a jsou vybaveny základními funkcemi používanými v bezpečnostních řídicích obvodech. Má-li být uvedeno do bezpečného stavu více akčních členů, než je počet výstupů základního modulu Standard, uživatel k němu může operativně připojit výstupní rozšiřovací modul. Elektromechanické nebo elektronické senzory se ke všem modulům připojují šroubovými nebo pružinovými svorkami, záleží na výběru uživatele.

3SK1 Sirius 


Výstupní rozšiřovací moduly jsou osazeny výkonovými relé, která mají buď čtyři výstupy se zatížitelností 5 A, nebo tři výstupy pro zátěže do 10 A. Výstupní rozšiřovací moduly lze kombinovat se základním modulem Standard i Advanced. Systémové řešení napájení základních a rozšiřovacích modulů Advanced v propojovacích paticích nabízí napájecí zdroj AC/DC 110 až 240 V - DC 24 V.

3SK1 Sirius 


Základní moduly Advanced mají stejné charakteristické vlastnosti jako moduly Standard. Kromě výstupních rozšiřovacích modulů se k nim však dají připojit také vstupní rozšiřovací moduly, jež dovolí vyhodnocovat větší počet senzorů snímajících požadavek na bezpečnostní funkci.

3SK1 Sirius 

Jedinečnou předností modulů Advanced je montáž základních a rozšiřovacích modulů do propojovacích patic, které nahradí pracné a zdlouhavé odměřování, odizolování a propojování vodičů jednoduchým nasunutím. Díky tomu se vyloučí chyby při zapojování a zkrátí se uvádění do provozu. Pro zařízení, která nesmí být okamžitě odpojena od přívodu energie, existují varianty s nastavitelným zpožděným vypnutím. Základní modul Advanced v provedení Mini je široký 17,5 mm - najde tedy uplatnění především v aplikacích s nedostatkem prostoru.


Nabídka bezpečnostních modulů řady Sirius 3SK1 zahrnuje také rozšiřovací moduly – jeden vstupní a dva typy výstupních rozšiřovacích modulů, které snižují náklady na připojení dalších bezpečnostních vstupů a výstupů. Ke vstupnímu rozšiřovacímu modulu se dají připojit dva jednokanálové nebo jeden dvoukanálový elektromechanický anebo elektronický senzor. Podle typu aplikace lze jeden modul Advanced rozšířit až o pět vstupních modulů. Všechny dostupné varianty modulů můžete vidět v přehledné tabulce.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

3SK1 Sirius 


Závěr: 

Modularita systému Sirus 3SK1 snižuje náklady související s nákupem, skladováním i údržbou a zároveň zjednodušuje objednávání a skladové hospodářství. Typová řada 3SK1 je konstruována jako přehledný modulární systém tak, aby bylo možné vytvořit optimální a hospodárnou konfiguraci pro dané strojní zařízení.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Technická podpora, kontakt: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?vw=0&ctxnh=e26b2c0c7b&ctxp=home

Další informace 3SK1: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?ctxnh=14a24ef90f

Katalogy, prospekty 3SK1: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?ctxnh=14a24ef90f&ctxp=doc_prospekty

Blaja automation portal

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209