Slio CPU nové PLC od VIPA

  • úterý, 19 listopad 2013 03:00

Logo automaty Slio CPU nové PLC od VIPA.

Společnost VIPA nyní představuje novou SLIO CPU, která z I/O systému SLIO dělá plnohodnotný řídicí systém programovatelný jak pod STEP7, tak také pod TIA portal společnosti Siemens.

VIPA Slio CPU

Jedná se o naprostou novinku, kterou jste mohli vidět na živo poprvé v Brně na podzimním MSV na stánku firmy REM-Technik. Zatím není k dispozici u nás žádný kus, vše se teprve připravuje. Takže berte tenhle článek jako takovou upoutávku, jakmile bude nějaký vzorek k vyzkoušení, a podaří se nám jej zajistit, seznámíme Vás s ním blíže.


Tohle CPU doplňuje řadu periferií SLIO, která je na trhu asi tři roky a je podobná I/O jednotkám ET200S od Siemens. Pokud Vám tohle PLC připomíná ET200S CPU tak se jedná o stejný princip, místo interface IMxxx za které přidáte vstupní/výstupní moduly pro sběr dat, je tohle také CPU, za které poskládáte moduly řady SLIO. Nápis "Speed7" signalizuje, že celé CPU, podává díky technologii SPEED7 vyvinuté firmou VIPA, vysoký výkon. Tato technologie je používaná také u jiných CPU VIPA.

VIPA Slio CPU      


Takhle se nám CPU 014 podařilo zvěčnit přímo v Brně, podle zástupců REM-Technik jej obdrželi těsně před výstavou. Všimněte si, že jako všechny CPU VIPA nepotřebuje ani SLIO ke svému chodu paměťovou kartu.

VIPA Slio CPU 


Výrobce bude nabízet dvě hardwarové varianty CPU, první s označením CPU 014 a druhou CPU 015PN. Každou verzi je možné objednat s vícenásobně rozšířenou work memory a je také nezbytné zvolit variantu bez Profibusu nebo s Profibusem a u Profibus portu mezi PB master nebo PBslave. Jak je vidět z tabulky varianta CPU 015PN umí navíc Profinet a je to ta na prvním obrázku v článku.

VIPA Slio CPU 


CPU 014 sice nevládne několika RJ45 porty navíc a Profinetem, ale má tzv. Ethernet-PG/OP port, který umožní programování PLC a také připojení HMI nebo SCADA systému. Ve výbavě nechybí ani webové rozhraní, přes které jsou k dispozici informace o stavu PLC s jednotlivými moduly a také vzdálený přístup.

VIPA Slio CPU 


Za CPU SLIO se dá připojit až 64 modulů, přičemž jsou propojeny vnitřní sběrnicí s rychlostí do 48 Mbit/s. Samotné CPU s technologií SPEED7 zpracuje běžnou instrukci za 0.02 μs, operaci s plovoucí čárkou zvládne za 0.12 μs.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

VIPA Slio CPU 


Závěr:

Jak celou konfiguraci dostat do STEP7 jsme se zeptali na technické podpoře VIPA, odpověď zcela jistě není nutné překládat.

"This CPU is projected as a 315-2EH14 V3.2 in Step7. You must activate the PN-Port and add the GSDML for the SLIO-CPU. This GSDML is still not available" 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

VIPA SLIO CPU: http://www.vipa.com/en/products/control-systems/slio/cpus/  

Konfigurátor SLIO CPU: http://www.vipa.com/en/products/control-systems/slio/cpus/cpu-configurator/  

Prodejce a podpora VIPA u nás: http://www.rem-technik.cz/informace/o-nas/kontakt.html     

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209