• Blaja
  • HMI Scada
  • Ploché panely a panelové počítače pro náročná průmyslová prostředí

Ploché panely a panelové počítače pro náročná průmyslová prostředí

  • středa, 08 červenec 2015 04:00

19" širokoúhlé ploché panely a panelové počítače s kompletním krytím IP65 jsou nejnovějším přírůstkem řady produktů společnosti Siemens se skleněnou přední stranou.

 

Nová zařízení v odolném hliníkovém pouzdru jsou navržena speciálně pro stroje používané v náročných průmyslových prostředích a lze je shora nebo zdola instalovat na stojan nebo systém podpěrného ramene.

Simatic IFP1900 PRO


Technologie PCT (Projected-capacitive touch technology; kapacitní technologie rozpoznání dotyku) umožňuje jedno - i vícedotykové ovládání a ovládání gesty i s tenkými ochrannými rukavicemi. Obraz lze posunovat, přibližovat a vzdalovat, skryté komponenty lze zobrazit intuitivně a rychle.

Simatic IFP1900 PRO


Ploché panely Simatic IFP1900 PRO a panelové počítače Simatic IPC477D PRO mají křišťálově čistou, poškrábání odolnou 100% skleněnou přední stranu, která je vysoce odolná chemikáliím. Mezi přednosti patří speciální matný povrch, skvělá čitelnost i při velkých pozorovacích úhlech díky vysokému obrazovému rozlišení a jasu a automatická detekce neúmyslných dotyků či obsluhy, například při doteku obrazovky dlaní nebo při nahromadění nečistot na povrchu panelu.

Simatic IFP1900 PRO


Siemens video, ukázka dotykových funkcí ovládání HMI panelu.

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně


Závěr:

Zkoušeli jsme si plné ovládání gesty přes takový panel prakticky na jednom ze školení Siemens. Bezvadné, ale hlavní poznatek je ten, že Vám nesmí chybět prst, třeba po souboji s "valašským tygrem".  

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

HMI panely Siemens s IP65: www.siemens.com/ip65-hmi-devices    

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209