• Blaja
  • MaR
  • LED UV vytvrzovací hlavice s výkonem 20000 mW/cm2

LED UV vytvrzovací hlavice s výkonem 20000 mW/cm2

  • pondělí, 26 leden 2015 03:00

Nové vytvrzovací UV hlavice přináší výkon na úrovni 20 W/cm2. Pro svoji energetickou šetrnost je UV vytvrzování na bázi technologie LED velmi rozšířené zejména při lepení, lakování, tisku a v mnoha dalších oblastech.

S využitím dlouholetých zkušeností s UV LED technologiemi, vytvořil Panasonic Electric Works systém Aicure UJ30/35, který má výrazně menší spotřebu energie než konvenční vulkanizační systémy a zároveň poskytuje vyšší intenzity pro vytvrzování a mnoho dalších výhod.


Kompaktní systém pro LED UV vytvrzování UJ30/35 vzhledem k malým rozměrům základní jednotky i přípojných hlavic, může být snadno integrován do stávajících systémůJednotlivé vytvrzovací hlavice je možné spouštět samostatně nebo společně v automatizovaném provozu externím signálem, například PLC, nebo v manuálním provozu ručním či nožním spínačem.

Panasonic LED UV


Každá vytvrzovací hlavice UJ30/35 je vybavena vysoce výkonnou LED UV. Tyto LED mají životnost větší než 20.000 hodin. Mezi další výhody patří okamžitá připravenost ihned po zapnutí (není třeba žádné zahřívání), možnost non stop nasazení (bez nutnosti provozních přestávek či chlazení) a ani časté spínání nezkracuje životnost vytvrzovacích LED hlavic. UV LED záření neobsahuje infračervené paprsky a proto je ohřívání komponentů minimální.

Panasonic LED UV


Přístroje s žárovkou vyžadují pro jeden proces vždy jedno zařízení. Vzhledem ke čtyřem LED hlavicím, které mohou být spínány naprosto nezávisle, může být přístroj použit až pro čtyři procesy běžící na různých místech v různém taktu. Intenzita i průběh intenzity záření může být naprogramován v závislosti na vytvrzované pryskyřici a konkrétní aplikace, aby se dosáhlo kvalitního lepení. Kromě jednoduchého ozařování, kdy je vyzařování nepřetržité při konstantní intenzitě, je možno nastavit vytvrzování dle typu výrobku až sedmi předpřipravenými průběhy a to individuálně pro každou ze čtyř LED hlav. To zahrnuje mód, ve kterém se zvyšuje (mění) intenzita v průběhu času a vytvrzování je proloženo technologickými minipřestávkami.

Panasonic LED UV


UV senzor, volitelné zařízení pro UJ35, měří skutečnou intenzity záření LED hlavic. UV senzor může měřit intenzitu záření přímo na pracovní stanici bez nutnosti demontáže zařízení. Pokud se intenzita odchyluje od požadované hodnoty, může systém automaticky intenzitu nastavit dle potřeby. Výhody jsou jasné: kvalita vytvrzování je konzistentní a reprodukovatelnost je velmi dobrá.

Panasonic LED UV


Výrobce nabízí široký sortiment vytvrzovacích hlavic s vlnovou délkou 365 nm nebo 385 nm. Vzhledem k pasivnímu chlazení bez ventilátoru, jsou systémy vhodné pro použití v čistých prostorách. Aby bylo možné vyhovět libovolné aplikaci je k dispozici dvanáct různých čoček pro osazení vytvrzovacích hlavic.

Panasonic LED UV


Výkonnější hlavice přináší nové možnosti bez nutnosti náhrady celého zařízení. Základní jednotka, kabely, čočky atd. zůstávají dále navzájem kompatibilní. Přístroj lze ovládat buď přes uživatelsky příjemný přední panel, nebo prostřednictvím digitálních vstupů. UJ35 navíc nabízí rozhraní RS232, které mohou být použity pro konfiguraci a vytváření záloh.

Panasonic LED UV


Díky velmi malým rozměrům vytvrzovacích LED hlavic, pasivnímu chlazení a vysoké intenzitě ultrafialového záření, se Aicure hodí především pro přesné aplikace s vysokými nároky na miniaturizaci, jaké se vyskytují v lékařské technice, elektronice, optice a v automobilovém průmyslu.

Panasonic LED UV


 

  

Závěr:  

Zařízení Aicure UJ35 lze velmi rychle nastavit buď prostřednictvím PC (ovládací program zdarma), nebo přímo přes řadič na předním panelu. Elektrické kabely, nejedná se o optická vlákna, mohou být prodlouženy až na 10 m. Odolnost dovolí poloměr ohybu 33 mm a mohou být ohýbány 10000000x a více.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Manuály, katalogy a software PEW: http://www3.panasonic.biz/ac/e/fasys/uv/led/uj30-uj35/

Panasonic Electric Works Česká republika, kontakt a podpora: https://www.panasonic-electric-works.com/eu/index.htm        

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209