• Blaja
  • MaR
  • Nové regulátory teploty Panasonic řady KTxR s vyšší odolností

Nové regulátory teploty Panasonic řady KTxR s vyšší odolností

  • sobota, 02 duben 2016 03:00

Regulátory teploty řady KT4R, KT8R a KT9R jsou nástupci regulátorů řad KT KT2, KT4, KT7, KT8 a KT9. Zákazníci mohou těžit z pozoruhodného rozšíření nabídky funkcí, jako je mimo jiné, rychlé a snadné ovládání, zjednodušená konfigurace a funkčnost, čitelnost displeje a kompaktní design.

Nové a zdokonalené regulátory teploty jsou k dispozici ve třech formátech DIN 48 x 48 mm, 48 x 96 mm a 96 x 96 mm. Dodržování osvědčených standardů pomáhá splnit požadavky trhu na nákladovou efektivnost a nabízí hospodárnost i vysoký výkon. Regulátor teploty je připraven k provozu ihned po dokončení počáteční konfigurace řídicích hodnot. Často používaná i často měněná nastavení lze snadno upravit. K vytvoření dobře fungujícího systému řízení teploty není zapotřebí příliš mnoho času a úsilí. Všechny požadované operace lze nastavit pomocí tlačítek na čelním panelu regulátoru.

ktxr 01


Programování je velmi snadné díky nastavení v devíti krocích. Jednoduše se zadají požadované hodnoty pro každý časový úsek. Tím je zaručena plná flexibilita systému řízení teploty. Nová řada KTxR pracuje se vzorkovací periodou 125 ms, která je poloviční ve srovnání s předchozími řadami. Proto je dosaženo dvojnásobné rychlosti oproti dřívějšku a tak je možné provádět mnohem jemnější řízení vytápění.

ktxr 02


Vestavěná autoregulační funkce využívá metodu skokové odezvy. Při zvýšení teploty se dopočítají nové PID konstanty. Ty je možné spočítat i tehdy, pokud k jejich generování nemůže být použita funkce automatické regulace. Pokud je vypnuta funkce řízení přímým spínáním, nemůže dojít k narušení optimální regulace teploty. Velmi přesný režim PID regulace zaručuje přesnost ±0,2 % v celém rozsahu.

ktxr 03


Komunikační rozhraní RS485 (jen model KT4R) umí protokoly Modbus (RTU, ASCII) a Newtocol (slave). Pro většinu našich uživatelů bude jistě nejpřijatelnější Modbus.

ktxr 04


Z dalších parametrů a funkcí vybíráme: 
Pětimístný LCD PV/SV displej. Velká tlačítka pro snadné ovládání. Stupeň krytí IP 66 (čelní panel je zcela prachotěsný / odolnost proti stékající a stříkající vodě ze všech úhlů). Lepší čitelnost díky použití velkého displeje. Prostorově úsporný design: jednotka má hloubku pouze 60 mm. Provedení s více vstupy.

ktxr 05


Protože se jedná o regulátor teploty, připojíte k němu samozřejmě většinu teplotních čidel přímo, pokud máte převodník již u snímače, využije se standardní proudový nebo napěťový vstup. 
Klikněte na obrázek pro zvětšení

ktxr 06b

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Panasonic Electric Works Europe AG, ČR: http://www.panasonic-electric-works.cz

Nové regulátory teploty KTxR: https://www3.panasonic.biz/ac/e/fasys/component/temperature_controller/index.jsp

Luděk Barták, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: +420 733 662 766

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209