• Blaja
  • MaR
  • Panasonic uvádí na trh senzor EX-Z

Panasonic uvádí na trh senzor EX-Z

  • neděle, 20 září 2015 04:00

Jedná se o nejmenší fotoelektrický sensor na světě s vestavěným zesilovačem a  výškou pouze 3 mm. Samozřejmě včetně čočky, elektroniky, indikačních kontrolek, tranzistorového výstupu a upevňovacích otvorů.

 


Díky nejmodernější elektronice a optice má senzor malé rozměry, které umožňují vestavbu i do velmi úzkých prostor, kde ještě donedávna mohli být umístěny jen standardní vláknové senzory.

Panasonic EX-Z


Senzory řady EX-Z jsou schopny detekovat objekty od 0,3 mm bez nutnosti použití masek. Vysoce kontrastní červená LED poskytuje silné a stabilní světlo potřebné pro bezchybnou detekci.

Panasonic EX-Z

 

Navzdory extrémně malé velikosti je možné oběma typy, s přímým i bočním snímání, bezpečně detekovat malé objekty o Ø 1 mm až na vzdálenost 500 mm. Vzhledem k tomu, že paprsek LED je jasně viditelný, je velmi snadné zkontrolovat, že senzor je ve správné poloze.

Panasonic EX-Z


Krytí IP67 zaručuje bezpečné použití i v provozech kde hrozí vlhkost či stříkající voda. Široká nabídka příslušenství umožňuje bezpečné a rychlé upevnění.

Panasonic EX-Z


Ukázka konstrukce a použití senzoru EX-Z.

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně


Závěr:

Senzory řady EX-Z jsou k dispozici jak ve variantě přímého tak i bočního snímání a všechny typy jsou osazeny odolným flexibilním kabelem.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Panasonic Electric Works Europe AG, ČR:http://www.panasonic-electric-works.cz

EX-Z, katalog, manuálhttp://www3.panasonic.biz/ac/e/dl/manual/index.jsp?series_cd=3416#

Luděk Barták, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.mobil: +420 733 662 766       

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209