• Blaja
  • MaR
  • Inteligentní elektroměr pro 24 odběrných míst

Inteligentní elektroměr pro 24 odběrných míst

  • pátek, 23 říjen 2015 04:00

Novinkou v oblasti měření a analýzy elektrické energie je KW2M - inteligentní měřák společnosti Panasonic, který disponuje nejen měřicími obvody, ale i mnoha způsoby komunikace včetně Ethernetu a analytických funkcí.

 


Energetický management v průmyslu je vnímán jako stále důležitější součást výroby. Z tohoto důvodu vzniká poptávka po inteligentním měřicím přístroji s možností multifunkčního použití. S příchodem KW2M dokáže společnost Panasonic právě toto nabídnout - novou generaci multifunkčních přístrojů umožňujících měřit jediným přístrojem nejen spotřebu, ale i kvalitu elektrické energie v mnoha parametrech.

Panasonic KW2M


Na rozdíl od standardních zařízení disponuje Eco Power Meter KW2M speciálními konektory pro rychlou montáž, které přinášejí výrazné časové a tím i finanční úspory při montáži.

Panasonic KW2M


Právě rozšiřitelnými moduly se dosáhne optimální velikosti měřicí soustavy a přináší velké úspory hlavně při měření mnoha odběrných bodů až do maximálního počtu 8 třífázových nebo 24 samostatných jednofázových odběrů.

Za hlavní jednotku lze připojit maximálně 3 rozšiřující moduly. 

Panasonic KW2M


S využitím Ethernetové komunikace je výhodné jednotlivé elektroměry připojovat do sítě a vyhodnocovat data jak v PC, tak také v nadřazeném SCADA systému.

Panasonic KW2M


Každý KW2M má vestavěný webový server, který umožní čtení dat, operativní změnu nastavení a také upgrade firmware přístroje.

Panasonic KW2M


 

Závěr:

Dvouprocesorová technologie vnitřní elektroniky pak umožňuje oddělit samotné měření od zpracování dat a následnou komunikaci. Jeden procesor je vyhrazen pro výpočet a sdílení zatímco druhý vkládá stoprocentní výkon do měření. Tím je zabezpečeno, že každou milisekundu, při obnově displeje, budou zobrazeny opravdu aktuální hodnoty.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Panasonic Electric Works Europe AG, ČR:http://www.panasonic-electric-works.cz

Komponenty pro měření a monitoringhttp://na.industrial.panasonic.com/products/industrial-automation/factory-automation-devices/energy-monitoring-components

Luděk Barták, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.mobil: +420 733 662 766       

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209