• Blaja
  • MaR
  • Rozvodné bloky PTFIX s typem připojení Push-in

Rozvodné bloky PTFIX s typem připojení Push-in

  • pondělí, 18 březen 2019 07:35

Tyto bloky jsou připravené k připojení s různými počty pólů, druhy montáže a barvami. Jsou okamžitě použitelné a lze je libovolně rozšiřovat. PTFIX takto zajišťuje flexibilní a úsporné rozdělení zátěže a ovládacího proudu.


Bloky připravené k zapojení umožňují rychlou montáž bez manuálního přemostění s časovou výhodou až 80 procent. Rozváděčové a napájecí bloky s 6, 12 a 18 body připojení i jednotlivé moduly se dvěma body připojení pro intuitivní a bezpečnou instalaci jsou dostupné v jedenácti barvách.

ptfix 01


Tyto bloky PTFIX nabízejí nespočet kombinačních možností, k dispozici je i online konfigurátor, ovšem nejrychlejší je stáhnout si katalog, odkaz v závěru, kde je výběr přece jen přehlednější. Nejprve je vhodné vybrat typ montáže, pak průřezy a nakonec barvu. V případě montáže na DIN lištu na výšku se dá dosáhnout až 50% úspory místa v rozvaděči.

ptfix 02


Bloky mají připojení typu Push-in, což znamená zastrčení lankového vodiče s dutinkou do otvoru bloku bez použití nástroje. Ten je potřeba jen v případě odpojení, kde stačí stlačit příslušný element. Funguje to perfektně. Dále má každý blok PTFIX otvor pro možné připojení měřících hrotů.

ptfix 03


Výrobci skříní to znají, že vždy je potřebný nějaký rozvod například pro ovládací napětí 24 V, proto se mnohdy používají běžné svorky, což je řešení někdy drahé. Tyhle bloky vychází lépe.

ptfix 04


Konfigurátor si klidně vyzkoušejte, je to efektní a získáte graficky přehled, co vše existuje. V první moment totiž trochu trvá, než se zorientujete. Později ale je katalog jasně rychlejší. Mimochodem všechny konfigurátory Phoenix Contact najdete na webu zde. Je zajímavé se podívat, co vše se dá online konfigurovat.
V závěru článku také najdete ke stažení brožuru Phoenix Contact "Výrobky pro vaše podnikání 2019/2020". Je česky a obsahuje ucelený přehled i s obrázky celého portfolia produktů Phoenix Contact.

ptfix 05


Pokud by nestačil menší průřez přívodní svorky, vyrábí se i velké svorky s klemou pro spojení s těmito bloky.

ptfix 06


My máme verzi s volným přichycením, což znamená, že k bloku připojíte bočnice a ty šroubkem připevníte, kde je zrovna potřeba. Nebo necháte jen tak ležet na stole, ale to jen v případě našeho dílenského použití.

ptfix 07


Všechny verze připevnění rozvodných bloků z konfigurátoru.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

ptfix 08b


Ofiko video „Distribution block with Push-in connection technology PTFIX“.
https://www.youtube.com/watch?v=2bMT-AtK7Ds&feature=youtube.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Bezva brožurka Phoenix Contact "Výrobky pro vaše podnikání 2019/2020", je česky a ke stažení tady.
Obsahuje ucelený přehled i obrázky celého portfolia produktů Phoenix Contact.

Katalog bloků PTFIX, download zde.
Rozvodné bloky, další informace tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209