DP/PN coupler pro spojení Profinet a Profibus podruhé

  • pátek, 13 leden 2023 17:03

PROFIBUS/PROFINET coupler 700–158–3DP01, produkce Helmholz, pro spojení těchto dvou odlišných sítí a jejich PLC. Tento coupler jsme pro vás již měli k vyzkoušení před několika lety, článek tady, ale nyní se ve verzi 1 objevil jako položka skladem, takže jej můžete mít v podstatě ihned, do vyprodání zásob zde.


DP/PN coupler je zařízení pro jednoduché spojení mezi sítěmi PROFIBUS a PROFINET. Umožňuje přenášet data mezi těmito sítěmi, přičemž maximální velikost přeneseného bloku je 244 bytů na vstupu a 244 bytu na výstupu.

dppn2 01


Zapojení coupleru je jednoduché, na webu prodejce zde jsou GSD a GSDLM soubory pro HW konfiguraci jak v Step7 tak v TIA Portal a další podrobné informace.

dppn2 02


Takto pak vypadá konfigurace v TIA Portal.

dppn2 05


Takhle na druhé PROFIBUS straně coupleru třeba ve ve Step7.

dppn2 06


Jako bonus má coupler webový server, kde můžete vidět přenášená data na každé straně, což je výborné když třeba nemáte projet té druhé strany. Pokud si nastavíme IP adresu coupleru dopředu, je možné použít konfigurační utilitu IPset pro nastavení IP adresy, tak se můžeme podívat do webového rozhraní coupleru bez předchozí HW konfigurace.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

dppn2 07b


Stav coupleru, nyní v poruše BF, zjistíme mimo jiné také přes uvedené webové rozhraní.

dppn2 08


Závěr:

No není co řešit, vzhledem k stavu dodávek automatizační techniky a dílů, budeme za chvíli nakupovat hlavně to co momentálně je k dispozici. Snad se situace brzy vrátí do aspoň trochu normálního stavu.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Helmholz Česká republika, kontakt tady.
Další informace a manuál a GSD soubor DP/PN coupler jsou zde.
Všechny produkty Helmholz najdete tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209