• Blaja
  • PLC automaty
  • SCALANCE S615 nabízí flexibilní ochranu pro automatizační sítě

SCALANCE S615 nabízí flexibilní ochranu pro automatizační sítě

  • pátek, 07 srpen 2015 04:00

Nejnovějším přírůstkem produktové řady security modulů společnosti Siemens je Scalance S615. Jedná se o nákladově efektivní zařízení z rodiny Scalance S, které chrání průmyslové sítě a automatizační systémy proti neoprávněnému přístupu.

 


Scalance S615, 6GK5615-0AA00-2AA2, má pět ethernetových portů, nabízející ochranu pro nejrůznější topologie sítě pomocí firewallu nebo VPN – Virtual Private Network (IPsec a OpenVPN). To umožňuje flexibilní implementaci bezpečnostní koncepce. Uživatelé mohou nakonfigurovat až pět variabilních security zón s individuálními pravidly pro nastavení firewallu.

SCALANCE S615


Díky autokonfiguračnímu rozhraní lze zařízení snadno integrovat a parametrizovat pomocí platformy Sinema Remote Connect. Platforma umožňuje uživatelům pohodlně spravovat síťová připojení a zpřístupní zařízení a stroje umístněné kdekoliv na světě.

SCALANCE S615


Security moduly produktové řady Scalance S zajistí možnost propojení automatizačních a kancelářských částí sítě v rámci výrobního závodu. Jsou speciálně navrženy tak, aby vyhověly požadavkům automatizačních systémů, například svojí robustností a jednoduchostí instalace. Díky možnosti redundantního napájení lze minimalizovat prostoje v případě poruchy jednoho z napájecích zdrojů. Stejně tak modul umožňuje rychlou výměnu zařízení pomocí paměťového média C-plug v případě jeho poruchy. V závislosti na požadované úrovni zabezpečení lze bezpečnostní funkce firewallu a VPN kombinovat.

SCALANCE S615


Nový Scalance S615 má různé možnosti konfigurace a diagnostiky pomocí běžného internetového prohlížeče (WBM), rozhraní příkazového řádku (CLI) a protokolu pro správu sítě (SNMP). V každé z konfigurovaných VLAN lze zařízení provozovat jako DHCP server nebo klient pro dynamickou konfiguraci adresy. Vlastní VPN tunel lze budovat trvale nebo podle aktuálního požadavku na vyžádání pomocí digitálního kontaktu modulu.

SCALANCE S615


Siemens video, ukázka výrobků řady SCALANCE S Security.

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně

Závěr:

Jako všechny produkty řady Scalance i tento nový security modul se může pochlubit pětiletou zárukou platnou pro komponenty Scalance dodané po 1. lednu 2015.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Siemens SCALANCE S615: https://support.industry.siemens.com/cs/cn/en/ps/6GK5615-0AA00-2AA2

SINEMA RC CLIENT  1VPN: https://support.industry.siemens.com/cs/cn/en/ps/6GK1721-1XG01-0AA0

SINEMA Server V13 Software (21-day Trial): https://support.industry.siemens.com/cs/cn/en/view/109476422                  

Blaja automation portal

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209