Siemens Simatic slaví 60. narozeniny

  • středa, 28 listopad 2018 13:59

Simatic - obchodní značka registrovaná  2. dubna 1958 společností Siemens. Od té doby se Simatic stal součástí dlouhé řady technologií v různých oblastech průmyslu, každoročně se jeho modelů prodá více než milion. Dnes Simatic představuje spolehlivý základ pro digitalizaci průmyslové výroby.


Časová osa Simatic:

1958
Na strojírenském veletrhu v Paříži způsobuje senzaci první řídicí obvod s germaniovými tranzistory: Simatic G. Nová technologie je výrazně rychlejší než dosavadní ovládání přes relé, neopotřebovává se a vyžaduje méně místa.
1964
V roce 1964 dochází k důležité technické změně – řídicí a spínací obvody začínají být vyráběny s použitím křemíku. Tento vývoj přinesl řadu Simatic N. Druhá generace systémů Simatic je nasazená především v transformovnách a elektrárnách.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

simatic60 01b


1973
Přichází nový typ řídicí jednotky Simatic S3 první programovatelný automat (PLC). Ten díky exponenciálně vyššímu výpočetnímu výkonu přináší nové uplatnění v průmyslu.
1979
Pátá generace systému Simatic S5 přináší přelomové funkce, jako například zabezpečení systému proti selhání. Inženýrský software STEP 5 usnadňuje rychlou tvorbu a úpravu programů.
1984
V 80. letech dochází ke zjednodušení programování systémů díky zavedení grafického displeje.

simatic60 02


1994
Novinkou pro další generaci Simatic S7 je komunikační standard Profibus, jenž odstartoval éru síťové komunikace. Od této chvíle význam sítí jako důležitého aspektu automatizace stále roste.
1996
Siemens poprvé představuje svůj koncept plně integrované automatizace (TIA – Totally Integrated Automation), který pokrývá celý výrobní řetězec. Je to další milník v historii automatizace.
2002
Siemens uvádí na trh systém pro řízení výroby (MES systém) Simatic IT. Ten přináší výrazné zlepšení efektivity průmyslové výroby díky bezproblémové výměně informací mezi výrobou a managementem.

simatic60 03


2009
Portfolio rozšiřují mikrosystémy Simatic S7-1200 a ovládací panely Simatic HMI. Díky své flexibilitě a rozsáhlým možnostem rozšíření dokážou splnit požadavky téměř jakýchkoliv automatizačních úloh.
2013
Nejnovější generace programovatelných automatů Simatic S7-1500 Advanced vyniká velkou výkonností systému a množstvím standardně vestavěných skupin funkcí. Současně přináší nová řešení vizualizace a ovládání pohybu.
2017
Inovace systému Simatic umožňují propojit reálný a digitání svět. Nový nástroj PLCSim Advanced nabízí dokonce možnost virtuálního zprovoznění i simulaci výrobního provozu. Takto lze chyby nebo slabiny systému odstranit ještě předtím, než nastanou v reálném prostředí.

simatic60 04


Simatic – Vize
Šedesát let značky Simatic změnilo pohled na průmyslovou automatizaci. Dnes je výzvou umožnit všem strojům, zařízením a výrobním závodům spolu inteligentně komunikovat, a dosáhnout tak vlastní optimalizace s maximální flexibilitou.

simatic60 05


Simatic - já jsem legenda. Videoukázka.
https://www.youtube.com/watch?v=1ySneR6RXUI&feature=youtube

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

© Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209