• Blaja
  • PLC automaty
  • TERMITRAB complete nejužší přepěťová ochrana pro techniku MaR

TERMITRAB complete nejužší přepěťová ochrana pro techniku MaR

  • čtvrtek, 03 srpen 2017 13:32

Nová řada produktů ochran nabízí kompletní systémovou stavebnici od jednoduché, jednostupňové přepěťové ochrany až po vícestupňové, zásuvné varianty s nožovým rozpojením, signalizací a možností dálkového hlášení. V neposlední řadě také ochranu signálů v prostorech s nebezpečím výbuchu.


Podle druhu požadavku najdete s TERMITRAB complete optimálně vhodný svodič přepětí, Od superúzkého modulu pro analogové a digitální rozhraní s konstrukční šířkou pouhých 3,5 mm až po vícestupňové zásuvné ochranné přístroje s integrovaným nožovým rozpojením, ukazatelem stavu a možností dálkového hlášení.

termitrabs 01


Jedna z nejběžnějších ochran přepěťová ochrana pro jeden 2vodičový plovoucí signální obvod, např. proudovou smyčku 0(4) ... 20 mA. Označení TTC-3-1X2-24DC-PT - 2907325. Ochrana pro dva signálové vodiče se společným potenciálem odběru, např. digitální IN/OUT má pak typové označení TTC-3-2X1-24DC-PT - 2907326.

termitrabs 02


U produktových variant s integrovaným nožovým rozpojením lze signální cestu jednoduše přerušit. Tak jsou např. při instalaci strana pole a strana řídicí jednotky instalovány nezávisle na sobě s otevřeným nožovým rozpojením. Teprve sepnutím nožových rozpojovačů se aktivuje signál. I u prací údržby, jako např. při kontrole smyčkového odporu je velmi nápomocné integrované nožové rozpojení.

termitrabs 03


Ochranné přístroje rodiny produktů TERMITRAB complete disponují ochranou proti přetížení. Přitom se předjištění svodiče stará o bezpečné chování při tepelném přetížení. V případě přetížení se aktivuje předjištění svodiče a signalizuje to mechanicky na ochranném přístroji. Na přání předáte velínu stav až 40 sousedních ochranných přístrojů pomocí volitelně dostupných modulů dálkového hlášení.

termitrabs 04


Podle objednacího kódu se dá lehce poskládat varianta ochrany jakou potřebujeme, ale hlavně vidíme, co vůbec máme k dispozici.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

termitrabs 05b


U zásuvné varianty je možné v případě údržby rychle a jednoduše vyměnit bez zásahu do propojení. Měřicí signál není přerušen a nedochází k žádnému zkreslení výsledků měření.
Při pravidelných kontrolách ochrany před bleskem se zásuvné ochranné přístroje jednoduše kontrolují pomocí zkušebního přístroje CHECKMASTER 2 - 2905256.

termitrabs 06


I na ochranu signálů v jiskrově bezpečných proudových okruzích s ochranou před výbuchem Ex i nabízí TERMITRAB complete vhodné řešení. Instalací modulu přepěťové ochrany nejsou ovlivněny vlastnosti jiskrově bezpečného proudového okruhu. Montáž je přípustná v zóně Ex 1, Ex 2 nebo v oblasti bez nebezpečí výbuchu. Další vedení signálů je dovoleno do zóny Ex 0. Výrobky jsou schváleny podle ATEX a IECEx.

termitrabs 07


Závěr: 

TERMITRAB complete nabízí díky rozmanitým vlastnostem optimální řešení pro téměř všechny aplikace v měřicí, řídicí a regulační technice. Nejužší svodiče přepětí mají šířku pouhých 3,5 mm, jejich použitím získáte až 50% úsporu místa oproti instalacím v konstrukčním provedení 7 mm.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Řada TERMITRAB complete, vše tady.
Přepěťová ochrana např. pro digitální IN/OUT, detaily zde
Přepěťová ochrana např. pro proudovou smyčku 0(4)...20 mA, detaily zde.
Phoenix Contact hlavní stránka a kontakt.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209