• Blaja
  • Různé
  • Aplikace Mindsphere pro oblast pohonů využívá umělou inteligenci

Aplikace Mindsphere pro oblast pohonů využívá umělou inteligenci

  • středa, 14 duben 2021 15:25

Společnost Siemens rozšířila možnosti Mindsphere aplikace PredictiveServiceAssistance o modul založený na umělé inteligenci.  Aplikace nyní dokáže identifikovat přesné vzorce poruchovosti v motorech již v počáteční fázi, jako jsou vychýlení nebo vadné ložisko. Uživatelům tak pomáhá snížit prostoje a zlepšuje procesy údržby a správy náhradních dílů.


Nový modul umělé inteligence navrhnutý pro motory využívá umělou neuronovou síť, která řeší to, co bylo dříve implementováno pomocí definované mezní hodnoty KPI. Díky tomu je modul schopný detekovat chyby ještě před definovanou mezní hodnotou a poskytuje tak jasné údaje o typu a závažnosti poruch a jejich vývoji. Jakmile aplikace detekuje známky chybovosti, upozorní uživatele a vygeneruje datum, kdy by měla být chyba v ideálním případě opravena a jaké nápravné opatření je doporučeno pro zabránění neplánovanému zastavení.

mindsphereapp 01


Aplikace PredictiveServiceAssistance s novým modulem založeným na umělé inteligenci je zákazníkům nabízena v rámci služby PredictiveServiceAssessment. Balíček obsahuje konfigurační služby upravené přímo na míru zákazníkovi, abychom zajistili, že nová verze aplikace s umělou inteligencí běží optimálně podle požadavků zákazníka.
Mindsphere aplikace PredictiveServiceAssistance je klíčovým řešením služby PredictiveServices pro systémy pohonů a standardizované rozšíření lokální smlouvy o službách. Používá se pro efektivnější údržbu pohonných systémů Sinamics a Simotics – například pro čerpadla, ventilátory či kompresory.

mindsphereapp 02


Díky službě PredictiveServices pro systémy pohonů zákazníci získávají výhody, jako jsou vyšší produktivita a snížení neplánovaných prostojů svých strojů a systémů. S podporou Mindsphere aplikace uživatelé také získávají plnou transparentnost o stavu náhradních dílů a činností údržby, aby minimalizovali rizika pomocí jednoduché analýzy slabých míst. Aplikace také přispívá k efektivnější údržbě a ke snížení plánovaných prostojů.

mindsphereapp 03

Společnost Siemens může díky této nabízet svým zákazníkům přístup ke komplexním průmyslovým službám. Každé odvětví průmyslu vyžaduje specifické prediktivní služby, které společnost Siemens vyvinula na základě svého rozsáhlého průmyslového know-how. Standardizované služby pro sběr, analýzu a vyhodnocení strojních dat jsou přizpůsobeny požadavkům různých průmyslových odvětví.

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209