• Blaja
  • Různé
  • Funkce Simatic Robot Library pro snadnou integraci průmyslových robotů do TIA portal

Funkce Simatic Robot Library pro snadnou integraci průmyslových robotů do TIA portal

  • čtvrtek, 25 březen 2021 18:05

Siemens rozšiřuje možnosti TIA (Totally Integrated Automation) portálu pro oblast průmyslových robotů a představuje novou funkci – univerzální knihovnu Simatic Robot Library – v konceptu Simatic Robot Integrator, která nahrazuje předchozí knihovny pro jednotlivé výrobce.


Nová funkce vznikla v úzké spolupráci s výrobci průmyslových robotů ABB Robotics, Comau, Epson, FANUC, Kawasaki Robotics, KUKA, Panasonic Industry, STÄUBLI, Techman Robot, Yamaha a YASKAWA. Novinka umožní programovat většinu průmyslových robotů na trhu v TIA portálu pomocí knihovny Simatic Robot Library a využívat standardní provozní koncepty založené na Simatic Robot Integrator a Simatic HMI. To znamená, že vytvořené programové kódy a programové celky bude možné opakovaně používat, což zákazníkům ušetří čas i náklady v případě výměny robotu za model od jiného výrobce.

robotlibrary 01


Integrace do TIA portálu také umožňuje snadnou kombinaci robotů s dalšími technologiemi, jako jsou řídicí systémy Simatic, cloudové služby, aplikace pro Edge data analýzy nebo automatizační prvky využívající umělou inteligenci.
Díky standardnímu prostředí TIA portálu uživatelé ušetří až 30 procent času při navrhování nových systémů. Vylepšené ovládání navíc zvyšuje efektivitu a jednotný vzhled obrazovek pro práci se zařízeními různých výrobců usnadňují provoz. S funkcí Simatic Robot Library uživatelé nepotřebují specifické znalosti programování na daný typ robotu, potřebují pouze zkušenosti s TIA portálem.

robotlibrary 02


Simatic Robot Integrator je aplikace předem připravená aplikace, která je přímo integrována do projektu stroje/linky v TIA portálu. V kombinaci s novou funkcí Simatic Robot Library umožňuje uživatelům stahovat programové příklady pro provoz a ihned ovládat roboty po jejich nakonfigurování. Simatic HMI také nabízí oblíbené online programovací funkce pro inching, teach-in nebo vytváření cest pro roboty všech výrobců.

robotlibrary 03

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209