• Blaja
  • Různé
  • Patforma IndustrialEdge pro zpracování výrobních dat

Patforma IndustrialEdge pro zpracování výrobních dat

  • sobota, 06 březen 2021 08:20

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio průmyslových IoT řešení v oblasti edge aplikací a představuje centrální a škálovatelnou infrastrukturu pro správu připojených zařízení a aplikací v rámci celé společnosti. S novým systémem IndustrialEdge Management mohou uživatelé vzdáleně sledovat stav každého připojeného zařízení a vzdáleně instalovat edge aplikace a softwarové funkce na distribuovaných edge zařízeních.


V kombinaci se stávajícími hardwarovými a softwarovými produkty, nová otevřená platforma IndustrialEdge V1.0 poskytuje uživatelům připravené a jednotné řešení pro zpracování výrobních dat s integrovanou správou životního cyklu zařízení a aplikací.

industrialedge 01


Nový systém IndustrialEdge Management umožňuje centrální monitorování, diagnostiku a správu distribuovaných edge zařízení správcům IT a výrobním inženýrům. To znamená, že nové softwarové aplikace lze bezpečně zavádět v rámci celé společnosti a na všech připojených IndustrialEdge zařízeních.
Centrální správa softwaru minimalizuje nebo dokonce zcela eliminuje náročnou údržbu a úsilí spojené s aktualizacemi distribuovaných softwarových zařízení. Do IndustrialEdge lze použít existující, již kontejnerizovaný software (Docker). Kromě toho mohou uživatelé vždy vyvíjet své vlastní edge aplikace, dle specifických požadavků společnosti.

industrialedge 02


Prostřednictvím systému Edge Management poskytuje společnost Siemens aktualizace funkcí a zabezpečení. Díky němu lze naplánovat nasazení aktualizací do připojených edge zařízení pro zajištění všech bezpečnostních požadavků průmyslového IoT řešení. Díky této platformě mohou správci IT spolehlivě zavádět špičkové vysoce automatizované aplikace ve výrobě a spravovat je po celý životní cyklus. Navíc, volnost retroaktivních efektů mezi automatizačními a edge systémy pomáhá zajistit vysokou dostupnost automatizačních řešení.
Systém Edge Management lze provozovat ve verzi 1.0 lokálně v rámci podnikové infrastruktury, například ve výrobě, a je speciálně přizpůsoben požadavkům uživatelů, kteří si zvláště cení zabezpečení dat. V budoucnu bude také možné provozovat Management systém v cloudu.

industrialedge 03

Díky IndustrialEdge V1.0, společnost Siemens zjednodušuje sběr a analýzu strojních dat a přináší standardy IT, jako jsou kontejnerové aplikace (Docker), jazyková analýza a zpracování dat na vysoké úrovni a centrální software a správu zařízení přímo do výroby.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209