• Blaja
  • Různé
  • První edge aplikace AnalyzeMyDrivesEdge pro oblast pohonů

První edge aplikace AnalyzeMyDrivesEdge pro oblast pohonů

  • neděle, 14 únor 2021 11:23

Siemens uvádí na trh svou první edge aplikaci AnalyzeMyDrivesEdge pro oblast pohonů. Díky technologickým nástrojům, jako je edgecomputing, mohou být pohonné systémy Sinamics ještě inteligentnější a tím přináší řadu výhod pro uživatele a výrobce strojů.


Aplikace AnalyzeMyDrivesEdge je spuštěna se základními funkcemi podobnými již osvědčené Mindsphere aplikaci AnalyzeMyDrives, navíc je vylepšena o inteligentní funkce založené na vysokofrekvenční výměně dat. Edge aplikace tak umožňuje uživatelům strojů a průmyslových aplikací provádět komplexní analýzy dat z pohonů.

mydrivesedge 01


Aplikace funguje na základě algoritmů strojového učení (z angl. Machine Learning) a umělé inteligence (z angl. Artificial Inteligence), které jí umožňují detekovat jakékoliv anomálie a jejich příčiny. Díky tomu dokáže uživatelům poskytnout včasnou indikaci jakékoli čekající údržby stroje, minimalizovat prostoje a snižovat spotřebu zdrojů.

mydrivesedge 02


Díky řešení Drive System Framework společnosti Siemens nabízí širokou strukturu, která uživatelům umožňuje připojení pohonů Sinamics k IndustrialEdge platformě a jejich správu.
Výrobci strojů a uživatelé tak mohou měnit parametry nebo provádět nezbytné aktualizace firmwaru. Kromě připojení a kontroly bude v budoucnu možné také nakonfigurovat simulační modely, jako například digitální dvojče pohonného systému ve stroji.

mydrivesedge 03


Také připojením frekvenčních měničů Sinamics k IndustrialEdge platformě, společnost Siemens pomáhá vzniku nových obchodních modelů a příležitostí. Díky inteligentní technologii pohonů mohou například výrobci strojů poskytovat zákazníkům specifická aplikační řešení a digitální služby či zaručit dostupnost stroje na základě smlouvy.

mydrivesedge 04

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209