• Blaja
  • Různé
  • Další inteligentní závod otevře Schneider Electric v Evropě

Další inteligentní závod otevře Schneider Electric v Evropě

  • pátek, 04 srpen 2023 12:03

Schneider Electric zahájil výstavbu nové inteligentní továrny v maďarském městě Dunavecse. Nový závod, jehož plánované investiční náklady byly vyčísleny na 40 milionů eur, se bude rozkládat na ploše 25 000 m² a zaměstná celkově 500 lidí. Do provozu by měl být uveden v roce 2024.


Při slavnostním položení základního kamene, její Excelence paní Claire Legras, francouzská velvyslankyně v Budapešti; Eric Heitz, senior viceprezident dodavatelského řetězce energetických systémů Schneider Electric; Frederic Godomel, výkonný viceprezident energetických systémů a služeb Schnieder Electric; Péter Szijjártó, maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu; Sándor Font, maďarský poslanec parlamentu.

schfactory 01


Tato v pořadí už 36. inteligentní továrna v Evropě bude zároveň další, ve které se bude realizovat zakázková výroba. Výrobní program bude zahrnovat primární a sekundární rozvaděče, nízkonapěťové skříně a komponenty, stejně jako nejmodernější řady vysokonapěťových rozvaděčů.

schfactory 02


Vysokonapěťové rozvaděče AirSeT, využívají místo nebezpečného skleníkového plynu SF6 čistý vzduch. Továrna, která bude mít nulovou čistou spotřebu, zahájí výrobu v roce 2024. Areál bude napájen pomocí geotermální energie a střešního solárního panelu a jejich energetickou účinnost maximalizuje řešení Schneider Electric pro správu energie EcoStruxure.

schfactory 03


Udržitelnost inteligentního závodu Schneider Electric podpoří 30 nabíjecích stanic pro elektromobily a 25 nabíjecích stanic pro elektrokola, hospodaření s dešťovou vodou, která se bude využívat na toaletách a při zavlažování. Dále snímače Schneider Electric umístěné v kancelářích, zasedacích místnostech, šatnách a koupelnách, které budou řídit osvětlení a klimatizaci, aby se snížilo plýtvání energií. Také vzduchové izolace na zabránění tepelným ztrátám na dokovacích stanicích nákladních vozidel a u vchodu.

schfactory 04

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Schneider Electric CZ

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209