Inteligentní elektroměr oceněn na SPS

  • pondělí, 06 únor 2017 08:35

Elektroměr KW2M získal na veletrhu SPS v Norimberku ocenění za nejpřínosnější produkt roku 2016.


Systém automatizace budov společnosti Panasonic Electric Works, jehož nejnovější součástí je právě zmíněný oceněný elektroměr, si bere za cíl poskytovat srozumitelné řešení pro dohled nad spotřebou elektrické energie. Systém managementu energií, a tím se nemyslí jen energie elektrická, ale i stlačený vzduch, voda nebo další spotřební tekutiny a plyny, nabízí pohled v různých úrovní dohledu. Zatímco management vidí souhrnná data jednotlivých zemí, měst nebo továren v přehledných grafech či tabulkách, vedoucí výroby mají přístup k detailním hodnotám jednotlivých strojů nebo linek včetně základních ukazatelů kvality elektrické energie.

kw2m sps 01

Bez měření nelze přikročit k adekvátním změnám. Jen přesná evidenci a detailní vyhodnocení parametrů před a po aplikaci úsporných opatření mohou vést ve svém důsledku k případnému nasazení na vedlejší lince, výrobní hale či v jiné továrně. Tak lze velmi rychle testovat různá alternativní řešení na různých místech a pak plošně nasadit nejlepší z nich. Data a výstupy lze sledovat na všech dostupných platformách jako jsou PC, tablety či mobilní telefony a to samozřejmě s bezpečnou ochranou dat proti neautorizovanému zneužití.


Porota kromě nadstandardních funkcí nejvíce ocenila benefity v podobě zjednodušeného zapojení a možnosti rozšiřovat počet měřicích bodů nebo škálu měření prostřednictvím rozšiřitelných modulů. Tím lze docílit rychlejší montáže ruku v ruce s úsporou místa v rozvaděči. To vše přináší úsporu lidské práce, snižuje výrobní náklady i spotřebu surovin. Ve výsledku Eco Power Meter KW2M Extreme vykazuje parametry výrobku „velmi šetrný“ k životnímu prostředí.

kw2m sps 02

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

S tímto elektroměrem jsme Vás seznámili před časem v článku tady.
Více info na webu Panasonic zde.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrative centre PLATINIUM
Veveří 3163/111, 616 00 Brno
Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101
http://www.panasonic-electric-works.cz

Luděk Barták
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
mobil: +420 733 662 766

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209