Kabelové průchodky pro každou aplikaci

  • neděle, 05 červen 2022 19:08

Společnost OS-KOM u nás je prodejce firmy ICOTEK, která vyrábí všechny možné i nemožné průchodky pro kabely z rozvaděčů. Vystavovali i na letošním Amperu rozvaděč nabitý všemi druhy průniků kabelů přes rozvaděč. My si malou část výrobků ukážeme.


Jak je vidět jedná se o vývody z rozvaděče jak do rámečků, tak pro průchodky klasické, tak také pro dělené. Všechny kategorie produktů najdete na webu tady, a vše je perfektně v češtině včetně kompletního katalogu.

icotek 01


Jako první ukázku jsme vybrali rámečkový systém průchodu kabelů. Řada nabízí velké množství velikostí rámečků a druhů gumových vložek.

icotek 02


Dělené vývodky opět v různých velikostech a širokou možností gumových vložek. Ideální pro situace když nejde demontovat konektor z kabelu.
Video z montáže je zde.

icotek 03


Tohle je perfektní, před perforované otvory, takže gumový rám namontujete a šroubovákem je propíchnete tolik děr kolik kabelů je potřeba protáhnout. Samozřejmě vysoké krytí zajištěno.
Je to vidět parádně na videu tady.

icotek 04


Také pro stíněné kabely je k dispozici velké množství různých úchytek jak na DIN lišty, tak na stínící pásky.

icotek 05


Do rámečků se dají instalovat i rozhraní pro různé typy konektorů.

icotek 06


Tohle je typický příklad použití dělené průchodky. Jestli jste někdy zkoušeli koupit tento M12 konektor zařezávací a instalovat jej na snímačový kabel, tak použití této varianty kabelu s průchodkou je mnohem rychlejší.
Porovnání klasické montáže a ICOTEK technologie najdete na ukázce tady.

icotek 07


Na webu výrobce společnosti ICOTEK je výborný konfigurátor. Těch variant je totiž takové množství, že se v tom můžete klidně ztratit. Konfigurátor a i web výrobce je také bezvadně v češtině a najdete jej zde.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

icotek 08b


Závěr:

Samotný katalog má 300 stran a stačí jej prohlédnout a zjistíte, kolik se vyrábí zajímavých průchodek, pomůcek a věcí pro kabeláž. Třeba pro servopohony, kde k motoru potřebujeme jeden oranžový silový kabel a jeden zelený DriveCliq existuje dělená průchodka s gumovou vložkou pro dva páry, tedy dvě osy.
 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

OS-KOM spol. s r.o., prodejce ICOTEK u nás.
ICOTEK výrobce v češtině, zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209