• Blaja
  • Různé
  • Profinet umožňuje komunikaci v reálném čase v 5G síti

Profinet umožňuje komunikaci v reálném čase v 5G síti

  • neděle, 26 červen 2022 11:17

Společnost Siemens představuje přenos Profinet IO paketů prostřednictvím privátní sítě 5G. Ta umožňuje přenášet data v reálném čase v případě průmyslových aplikací.


To vše je možné díky přenosové technologii VXLAN (Virtual Extensible LAN) ve směrovačích a bezpečnostních zařízeních Siemens Scalance 5G. Součástí VXLAN je protokol Profinet IO, který se přenáší na Layer 2 do paketů na Layer 3, což umožňuje jejich přenos přes hranice sítě. Protože komunikace na Layer 2 nyní probíhá prostřednictvím 5G sítě, může centrální řídicí jednotka komunikovat s decentralizovanými I/O moduly na mobilních zařízeních, jako jsou například automaticky řízené vozíky (AGV), a to prostřednictvím sítě Profinet v soukromé 5G síti. Jednotlivé AGV pak nemusejí využívat žádné místní řízení. Tím se šetří náklady a snižují nároky na údržbu.

profinet5g 01


Siemens představí na stánku v pavilonu č. 9 připojení automaticky řízených vozíků prostřednictvím 5G sítě na prototypu soukromé průmyslové 5G sítě. Mobilní účastníci ve výrobních zařízeních, jako jsou například automaticky řízené vozíky (AGV) v intralogistice a mobilní roboty, zvyšují flexibilitu výroby a vyžadují spolehlivou bezdrátovou komunikaci pro bezproblémový a bezpečný provoz.

profinet5g 02


S modelem Scalance MUM853-1 představuje Siemens na veletrhu svůj průmyslový 5G router pro rozvaděče. Zařízení propojuje místní průmyslové aplikace s veřejnými mobilními sítěmi 5G a 4G (LTE). Pomocí routeru lze prostřednictvím veřejné mobilní sítě s vysokou přenosovou rychlostí vzdáleně monitorovat a udržovat provozy, stroje, řídicí jednotky a další průmyslová zařízení.

profinet5g 03


Kromě toho lze zařízení integrovat do soukromých sítí 5G. Scalance MUM853-1 tak umožňuje využití nejmodernějších aplikací, jako jsou mobilní roboty ve výrobě nebo autonomní vozíky v logistice.

profinet5g 04


Deutsche Messe a Siemens umožňují všem firmám přístup k inovativní průmyslové 5G technologii ve speciálním „5G Smart Venue“ v Hannoveru. Společnosti si mohou vyzkoušet své aplikace na prototypu soukromé, samostatné testovací průmyslové 5G sítě založené na verzi Release 15. Jedná se o průmyslovou 5G síť, která využívá spektrum pro areálové sítě dostupné v Německu (pásmo 3,7-3,8 GHz). První společnosti již síť testují. Například společnost HMS Networks integrovala do infrastruktury senzory prostřednictvím řídicí jednotky a 5G routeru.

profinet5g 05


Dále Siemens vyvíjí vlastní 5G ekosystém, který zahrnuje 5G infrastrukturu pro soukromé 5G sítě a koncová zařízení. Infrastruktura 5G se stále vyvíjí a bude k dispozici v roce 2023.

profinet5g 06

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209