• Blaja
  • Různé
  • Siemens Electric Machines v Drásově otevřel novou výrobní halu

Siemens Electric Machines v Drásově otevřel novou výrobní halu

  • pondělí, 18 červenec 2022 11:15

V pátek 17. června 2022 proběhlo v prostorách výrobního závodu Siemens Electric Machines Drásov slavnostní otevření nově postavené výrobní haly těžké navijárny. Hala o rozloze 2 100 m2 umožní vyrábět velké statory a rotory o hmotnosti až 70 tun. Celková výrobní plocha závodu se tak zvýšila na 19 135 m2.


Se svými jednadvaceti metry je nová hala nejvyšší budovou městyse Drásov. V hale je umístěn provoz vakuové impregnace, moderní technologie Vacuum Pressure Impregnation, která je často označovaná jako proces VPI. Impregnací ve vakuu vinutí získává lepší vlastnosti, například vyšší dielektrickou pevnost, zvýšenou mechanickou pevnost, vynikající ochranu proti vniknutí vody a chemikálií, které zajistí delší a bezúdržbovou životnost stroje.

sidrasov 01


Slavnostního přestřižení pásky u nové haly se účastnili Hermann Kleinod, generální ředitel Siemens LDA, Peter Knez, globální ředitel pro výrobu Siemens LDA, Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika, starostka městyse Drásova, Martina Bočková a ředitel závodu Siemens Electric Machines, Libor Mezník.

sidrasov 02


Technologie VPI má čtyři fáze. V první z nich, tzv. suchém vakuu se předsušený stroj z 8,5 m vysoké pece přenese do nádoby kotle, odkud se odsaje vzduch.

sidrasov 03


V další fázi je nádoba kotle zalita impregnační pryskyřicí. Následuje tlaková fáze, kdy je prostor kotle přetlakován a izolace je impregnována pryskyřicí.

sidrasov 04


V poslední fázi, vytvrzování, se pryskyřice z kotle odčerpá do skladovací nádrže, stroj nebo svazek se vyjme z kotle a v peci nechá vytvrdit.

sidrasov 05


Závěr:

Stavbu haly i instalaci technologií se podařilo dokončit podle plánovaného harmonogramu. Technologie umístěné v nové hale budou uvedeny do plného provozu v následujících týdnech.
 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209