• Blaja
  • Různé
  • Nejefektivnější nová řada chladicích jednotek Blue e+

Nejefektivnější nová řada chladicích jednotek Blue e+

  • středa, 11 květen 2016 11:08

Nová řada chladících jednotek Rittal se vyznačuje revoluční energetickou účinností díky inovativní hybridní technologii.


Hybridní technologie zajišťuje zcela novou dimenzi energetické účinnosti chladicích jednotek. V případě že v okolí není vysoká teplota, stačí této jednotce ke snížení vnitřní teploty rozvaděče využít pasivní chlazení. Integrovaná tepelná trubice pro pasivní chlazení odvádí teplo z rozváděčové skříně, jakmile se teplota okolí nachází pod požadovanou hodnotu. V zimních měsících se teplota ve výrobních halách může pohybovat okolo 20°C a na to pak stačí zmíněné pasivní chlazení. Myšlenka to výborná.

rittal blue e 01


Teprve v případě, že zvýšená teplota okolí již neumožní snížení teploty ve skříni, nastupuje aktivní chladící okruh s komponenty s regulovanými otáčkami pro chlazení dle aktuální potřeby. Tyto chladící systémy jsou vysoce efektivní, úspora energie činní až 75% díky použití komponentů s regulovanými otáčkami a technologii tepelné trubice. Vzhledem k tomu dosahují delší životnosti. V neposlední řadě je také zajištěna konstantní teplota v rozvaděčové skříni.

rittal blue e 02


Jednotky se vyznačují jednoduchou obsluhou prostřednictvím dotykového displeje a inteligentních rozhraní. Bezkontaktní výměna informací přímo na místě probíhá pomocí mobilní aplikace prostřednictvím rozhraní NFC. Software RiDiag prostřednictvím USB rozhraní umožní rychlou analýzu zařízení a dálkovou kontrolu přes Ethernet. Inteligentní ovládací displej je dodáván vícejazyčném průmyslovém provedení. Videoukázku z mobilní aplikace Blue e+ App najdete zde.

rittal blue e 03


Maximální flexibilita díky unikátní možnosti používání různých napětí, jedno zařízení, použitelné po celém světě. Chladící jednotky jsou připojitelné na všechna napětí a sítě: 
110–230V, 1~, 50/60Hz, 240V, 2~, 50/60Hz, 380–480V, 3~, 50/60Hz.

rittal blue e 04


Výkonově se Blue e+ dodává od 1500W až do neuvěřitelných 6000W, největší výkon se stále vejde na dveře, výškově zabere 1600mm, do hloubky pak 400mm. Naopak nejmenší velikostní řadě stačí 950mm na výšku při 300mm hloubce. Montáž přes dveře je možná ve třech variantách minimální, částečné i plné vestavby.

rittal blue e 05


Jak to celý tento princip v chladících jednotkách funguje, ukáže zajímavé video.

https://www.youtube.com/watch?v=KMMFNpAXR4I&feature=youtube 

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Pro dotazy nebo doplnění využijte možnost komentářů pod článkem.

Nástěnné chladicí jednotky: Blue e+

Kontakt a další informace: www.rittal.cz 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209